Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Paylaş

Ozel Ders Veren Herkes icin Vedubox Tutor

Özel Ders Veren Herkes için: Vedubox Tutor

Çok sayıda eğitmen, farklı alanlar özel ders vermek için online platformları tercih ediyor. Böylece çok daha fazla sayıda öğrenciye uygun fiyatla ve kolayca ulaşabiliyor ve özel ders sistemi ile hem öğrenciler hem de kendileri için ideal bir öğrenme ortamı oluşturuyorlar.

Bugün yabancı dil özel ders sınıfları, online yoga dersleri, online mesleki eğitimler gibi çok farklı alanda ders veriliyor. Sektörü gün geçtikçe büyüyor, rekabet artıyor. Bu nedenle öğretmenlerin öğrencileri için fark yaratan bir öğrenme alanı vadetmesi gerekiyor.

Önceden olduğu gibi yüz yüze özel ders vermek, öğretmen açısından ciddi bir kazancı beraberinde getirse de bunun ek külfetleri de bulunuyor. Öğrenciyi evde ağırlarken uygun bir ortam sağlamak, öğrencinin evine giderken yol ve zaman konusunda bir masrafın oluşması gibi durumlar bulunuyor. Bir de buna mesafelerin uzaklığı ve olağanüstü durumları kattığımızda, “özel ders vermek istiyorum” diyen eğitmen sayısındaki artış pek şaşırtıcı değil.

Özel ders veren öğretmenlerin karşılaştıkları pek çok sorunu ayna anda çözecek tek bir sistem bulunuyor: online eğitim. Online eğitim, kurumlarca kullanılan bir yöntem gibi gözükse de özel ders için de kullanılabilir. Vedubox olarak uzaktan eğitimde elde ettiğimiz tecrübeyi özel ders veren öğretmenlerin kullanımına sunduk ve Vedubox Tutor‘u geliştirdik.

Vedubox Tutor nedir?

Tutor, Vedubox’ın tüm özelliklerini barındıran ama özel ders veren öğretmenler için geliştirilmiş bir online eğitim aracıdır. Online eğitimin giderek yaygınlaştığı günümüzde, online eğitimden edinilen tecrübe ile geliştirilmiş güçlü bir altyapıya sahiptir. Sistemi kullanarak sadece okul dersleri için değil, birçok konuda ders verebilirsiniz. Vedubox Tutor sayfası kayıt olunabilen sistem, özel ders vermek için ihtiyacınız olan her şeyi bir araya getiriyor.

Vedubox Tutor’un özellikleri

Kullanıcı rollerine göre izinler

Online eğitimin gerçekleşebilmesi için birçok özelliğin bir arada olması gerekiyor. En başta, bir kullanıcı hiyerarşisi yardımıyla kullanıcılar, bu rolleri etkili şekilde gerçekleştirebilir. Öğretmen ve öğrenci rollerinin oluşturulabilmesi, her birinin farklı erişim olanaklarına sahip olması anlamına gelir. Vedubox Tutor ile öğrenci sadece kendisine ait bilgilere erişebilirken öğretmen, öğrencileri yönetebilir ve kontrol edebilir. İhtiyaca göre veliler için de kullanıcı hesabı oluşturulabilir.

Canlı ders ve video ders seçenekleri

Sistem üzerinden kayıtlı öğrencilerle online canlı ders ve video ders işlenebilir. Her ikisi için de interaktif teknolojiler kullanılarak eğitimin verimi artırılabilir. Canlı dersler, sistem üzerinde kaydedilerek video kütüphanesi üzerinden öğrencilerle paylaşılabileceği gibi eğitime özel olarak hazırlanan videolar da sisteme yüklenebilir. Bunun için çok sayıda dijital içerik geliştirme aracını kullanabilirsiniz.

Kendi hızında öğrenme

Her öğrencinin öğrenme hızı aynı olmadığı için öğrencilerin konuları tekrar etmesi sağlanabilir. Farklı formatlarda içeriklerle zenginleştirilecek kaynak kütüphanesi sayesinde öğrenciler kendi hızında öğrenebilir. Öğrenci, daha sonradan, anlatılan derslere erişerek ders tekrarı yapabilir.

Online sınav ve sertifika

Bunlara ek olarak online soru bankası ve online sınav özellikleri eğitim sürecinin önemli bir parçasıdır. Böylece,  ders sırasında veya eğitimin sonunda farklı soru formatlarını bir arada kullanarak öğrencilerin başarı düzeyini değerlendirebilirsiniz. Gözetmen eşliğinde sınav yaparak ya da kamera üzerinden kontrol ederek güvenli sınavlar yürütmek için teknolojik özellikleriyle Vedubox Tutor size yardımcı olabilir. Üstelik eğitim sonunda sertifika vererek daha da dikkat çekici bir özel ders ilanı oluşturabilirsiniz.

Bireysel ya da grup özel dersleri

Bireysel özel ders veya grup özel dersleri için Zoom’un tüm özelliklerini kullanabilen öğretmen, yüksek kalitede ses ve görüntü aktarımı yapabilir. Gruplara verilen özel dersler için grubu daha küçük gruplara bölerek özel çalışmalar yapmalarını sağlayabilir. Öğrenciler küçük gruplara ayrıldığında öğretmen istediği zaman gruplar arasında gezinebilir.

Oyunlaştırma

Eğitim sürecinin önemli bir parçası olan oyunlaştırma için Vedubox Tutor, özel eğitmenlere çok sayıda özellik sınar. Eğitmenin belirleyeceği öğrenme yolu izlenebilir, öğrenciler aşamalı olarak bir hedefe ulaşmayı deneyebilir ve süreç içerisinde çeşitli ödüllerle teşvik edilebilir.

Güvenli ödeme ve özel ders ilanı

Vedubox Tutor ile verdiğiniz özel dersler için online özel ders ilanı oluşturabilir ve sistem üzerinden güvenle ödeme alabilirsiniz.

Neden Vedubox Tutor?

Herhangi bir konuda özel ders veren bir eğitimci iseniz, çağa ayak uydurmanızın tam zamanı. Online eğitimin sürdürülebilir ve uygulanabilir olduğu hiç bu kadar geniş bir kitle tarafından kabul görmemişti. Dolayısıyla, bu bilinirliği kullanarak, zaman ve maliyet konularında yüz yüze özel dersten daha faydalı olan online eğitimi öğrencilerinize kabul ettirebilirsiniz. Bu aşamayı geçtikten sonra size bir online eğitim altyapısı gerekiyor. Tutor da tam olarak bunu sağlamaktadır. Peki Tutor’ı neden kullanmalısınız?

Tutor, ayrıca bir online eğitim altyapısının sahip olması gereken tüm özelliklere sahiptir. Canlı ders, video veya multimedya eğitim içerik kütüphanesi, kullanıcı kontrolü, online soru bankası ve sınav özelliği, ilerleme kontrolü ve sertifikasyon özellikleri bulunuyor. Dolayısıyla Tutor, tüm ihtiyaçlara cevap verebilir.

Tutor, profesyonel alanınız ne olursa olsun, özel ders veriyor veya vermek istiyor iseniz tam da sizin için geliştirilmiştir.

Tutor hakkında detaylı bilgi almak ve hemen kullanmaya başlamak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Websitesine Git

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri