Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Paylaş

listening to online university course 2021 09 24 03 18 13 utc scaled e1670397539803

5 Adımda Online Özel Dersinizi Satışa Dönüştürün

Anket sonuçlarına göre, internet kullanıcılarının en az %82’si online eğitimlere katılıyor. Özel ders verenler ve kişisel ya da profesyonel koçlar, uzaktan öğrenmeye olan ilgiyi avantaja çevirmeye başladı. Artık, online kurslar oluşturarak bilginizi satışa dönüştürmek çok basit.

Online özel dersler, öğrenme sürecinde esneklik ve özgürlük sağlıyor. Bu derslere internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan erişilebiliyor. Böylece öğrenciler, istedikleri yerde her an öğrenmeye devam edebiliyor. Yüksek talep gören online özel dersler, oldukça karlı bir iş imkanı da sunuyor.

Satışa dönüşecek online özel ders nasıl verilir öğrenmek için 5 adımdan oluşan rehberimizi inceleyin.

Eğitimin konusunu ve konu başlıklarını belirleyin

Özel online dersler oluşturmanın ilk adımı eğitimin konusuna karar vermektir. Online kursunuzun konusu, nefes alma tekniklerinden trigonometriye kadar her şey olabilir. Konu hakkında halihazırda bilgi sahibi olmanız ya da kapsamlı öğrenmek için zaman ve çaba harcamaya istekli de olmanız işinizi kolaylaştırır. Her iki durumda da hedef kitlenizi motive edecek kadar hevesli olmanız şart.

Kurstan kazanç elde etmek için konunuzun piyasa değeri olduğundan emin olun. Bunun için sosyal medya anketleri yapabilirsiniz. Piyasaya dair bilgi almak için ailenize ve iş arkadaşlarınıza danışabilirsiniz. Aynı zamanda, hedef kitlenize öğrenme sürecinde en zorlandıkları bölümler hakkında sorular sorun. Bu sorular daha sonra taslak yazarken yardımcı olacak.

Eğitim materyalini hazırlayın

İlk olarak seçtiğiniz konuyu internette arayın. Herhangi bir yenilik ya da değişim olup olmadığına bakın. Örneğin, çalıştığınız yazılıma bir güncelleme gelmiş olabilir. Diğer online kursların konuyu nasıl işlediğine bakın. Önemli bir noktayı gözden kaçırmışlarsa, kendi dersinizde bu noktayı vurgulayabilirsiniz.

Konuya hakim olduğunuzu hissettiğinizde bir taslak hazırlamaya başlayın. Farklı alt kategoriler düşünün ve modül seviyeleri oluşturun. Burada önceki adımda topladığınız hedef kitle bulgularından yararlanabilirsiniz. Online özel derslerden kazanç sağlamak için net ve anlaşılır kurslar yaratmak gerekir.

Ardından elinizdeki videolar, PDF notları, sunumlar, kitaplar gibi ders materyallerine göz atın. Hedef kitlenizin en çok ilgisini çekecek içerikleri bir araya getirin. Ders materyallerinizi mikro öğrenme ve oyunlaştırma teknikleri ile zenginleştirebilirsiniz.

Kullanacağınız araçları seçin

Online kurslar vermek için kullanabileceğiniz çeşitli platform ve araçlar var. Örneğin, Zoom bu seçeneklerden biri. Zoom sayesinde her özel ders saati için online linkler düzenlemeniz mümkün. Ancak ders yoğunluğunuz arttıkça bu oldukça emek ve zaman gerektirir.

Online özel kurslarda ilgi çekici bir deneyim sağlamak satışları arttırır. Vedubox Tutor gibi bir uzaktan eğitim platformu, öğrenmeyi ilginç hale getirir ve etkileşimi artırır. Sisteme entegre Zoom veya Google Meet kullanarak canlı ders verebilirsiniz.

Üstelik soru bankası oluşturma, online sınav yapma, video ders yükleme gibi özelliklere sahip platformlarla online özel dersinizi geliştirebilirsiniz. Bu platformlar, tüm eğitim sürecini aynı yerden yönetmenizi sağlar.

Öğrencilerinize ulaşın

Konuyla ilgilenen öğrencilere ulaşmak, online özel dersler oluşturmanın önemli bir parçası. Bunun için email pazarlaması yapabilir, sosyal medya gönderileri yayınlayabilir veya ücretli reklamlar kullanabilirsiniz. Ek olarak, içeriğinizi tanıtan blog makaleleri yazabilir veya influencerlarla iletişim kurabilirsiniz.

Kursunuzu öğrencilere satmak için bir platforma veya araca ihtiyaç var. Örneğin, Vedubox’ın satış portalını kullanarak online ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Bu sayede düzenli olarak satışlarınızı takip edebilir ve kolaylıkla yönetebilirsiniz.

Geri bildirim alın

Birçok uzaktan eğitim platformu anketler oluşturmanızı veya öğrencilerle yüz yüze görüşmeler yapmanızı sağlar. Bu özellikleri kullanarak online özel kursunuzu geliştirmek çok basit. Bu görüşmelerde öğrencilerden geri bildirim ve öneriler toplayabilirsiniz.

Öğrencilerin ihtiyaç ve beklentilerini yakından takip edin. Kullandığınız araçları veya oluşturduğunuz müfredatı ihtiyaçlarına göre değiştirin. Ayrıca, en iyi öğrenme deneyimini sunmak için kursunuza yeni teknolojiler ekleyebilirsiniz. İhtiyaçlarının duyulduğunu gören öğrenciler online özel kursunuzu başka öğrencilere de önerir ve satışlarınızı artırır.

Online kurs hazırlama hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgili yazılarımıza bakabilirsiniz:

Online özel dersler esnek bir öğrenme deneyimi sunar. Bu kurslar her geçen gün daha popüler hale geliyor.

Online özel kurs oluşturmak için Vedubox ile iletişime geçin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri