Gelişim için "Hepsi Bir Arada"
Tüm Dijital Eğitim İhtiyaçlarınızı Tek Bir Platformdan Karşılayın

*Kredi kartı gerektirmez.

Gelişim için "Hepsi Bir Arada"
Tüm Dijital Eğitim İhtiyaçlarınızı Tek Bir Platformdan Karşılayın

*Kredi kartı gerektirmez.

Kullanıma Hazır Online Eğitim,
Etkinlik ve Uzaktan Çalışma Sistemleri

Live

Ekibinizin online eğitim sürecini kolayca planlayın ve takip edin.

Vedubox Live; online eğitim planınıza dair tüm adımları takip edebileceğiniz sistemi ve ekstra özellikleri bir arada sunuyor.

LMS

Online eğitim yönetimi ve içerik yönetimini bir araya getirin.
Online eğitimi daha etkili hale getirmek için Vedubox LMS, eğitim ve içerik yönetimi özelliklerini bir arada sunuyor.

Exam

Online sınavlarınız Vedubox Exam ile daha etkili ve güvenli.
Vedubox Exam, farklı formatlarda soruları interaktif teknolojilerle bir araya getirerek güvenli online sınav düzenlemesini sağlıyor.

Premium

Online eğitim ve uzaktan çalışma için ihtiyacınız olan her şey bir arada.

Online akademiniz  için gerekli tüm özellikler LMS, Live ve Exam ürünleri ile Vedubox Premium’da bir arada.

polygon 1@1x
noun platform 3384178@1x

Online eğitimlerinizi
tek platformdan yönetin.

Online eğitim ve iletişim için ihtiyacınız olan en iyi teknolojileri tek çatı altında kullanarak bütünleşik çözümlere tek platformdan ulaşın. 

Çok sayıda uygulama ve aracı bir arada kullanarak eğitimlerinizi oluşturun, eğitim kaynaklarını yükleyin, interaktif, canlı ya da video ders yapın, yoklama alın, test ve sınav yapın, sertifika verin.

Kullanıcı paneli ile kullanıcılarınızın birbiriyle etkileşime geçmesini, takvim ve eğitim materyallerine kolayca erişmesini sağlayın.

Videoyu oynat
Videoyu oynat
polygon 1@1x
noun safe 4027311@1x

Daha güvenli ve ekonomik
eğitimler verin.

Bulut sunucular üzerinden hizmet veren Vedubox ile sunucu, sistem yönetimi ve bakımı, yedekleme ve güvenlik gibi yüksek maliyetlerden kurtulun.

PDF, sunum, video ya da SCORM… Vedubox ile eğitimlerinize farklı formatlarda eğitim kaynağı ekleyin, canlı derslerinizi tekrar izlenmesi için sisteme kaydedin, oluşturduğunuz test ve sınavları güvenle uygulayın. Uçtan uca veri şifreleme, SSO, sürekli erişebilirlik, yedekli veri depolama ve güçlü gizlilik korumaları ile IT departmanınız için işleri hafifletin.

polygon 1@1x
noun economic 2059764@1x

En iyi online eğitim araçlarından faydalanın.

İletişim ve online eğitim çözümleri sunan araçları, online ödeme servisleri ve video konferans altyapıları ile entegre olarak kullanın.
Güçlü araçlarımızla online eğitimlerinizi istediğiniz gibi kişiselleştirin, etkileşimi artıracak ögeler ekleyin, farklı formatları bir arada kullanın. Eğitim planlarınızı, daha fazla araçla zenginleştirirken tüm süreci sadeleştirin. Hem eğitmenler hem kullanıcılar için mümkün olan en iyi uzaktan eğitim deneyimini sunun.
Videoyu oynat

Vedubox ile Online Eğitim
ve Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştırın.

Vedubox’ın Öğrenme Yönetim Sistemi ve İletişim Portalı sayesinde
video konferans, webinar ve sanal sınıf etkinlik süreçlerinizi organize edebilir, kolayca sürdürebilir ve raporlayabilirsiniz.

Dünyanın en ileri teknolojilerini Vedubox'a entegre kullanın.

Vedubox; Vimeo, Microsoft ve Google başta olmak üzere dünyanın en son teknoloji ürünleriyle güçlerini birleştiriyor.

Yepyeni bir Online Eğitim ve İletişim konsepti ile tanışın!

Vedubox, online eğitim ve iletişim ihtiyaçlarınız için kolay, hızlı ve esnek bir çözüm sunuyor. En iyi özellikleri sunan, bu yenilikçi Eğitim Platformunu şimdi deneyin!

Tüm dünyadan

şirketler ve eğitim kurumları
Vedubox’a güveniyor

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Bugün Vedubox, her zamankinden daha fazla etkileşimli, işbirliğine teşvik eden ve çalışmalarına daha fazla hakim olan dünya çapındaki 300.000’den fazla kullanıcı için entegre öğrenme yönetimi platformu hizmeti sunuyor.

Vedubox, kullanıcılarına bulut tabanlı ve “white-label” SaaS olarak, kurumsal şirketler, yeni kurulan şirketler, devlet kurumları, eğitim merkezleri, okullar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, üniversiteler ve eğitmenler Vedubox’ı yıllık veya aylık bir planda kullanıyor.

Başarı Hikayelerimizden Biri Olun!

Vedubox dünya çapında 350’den fazla kurum, 500.000’den fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Uzaktan eğitim sistemi zaman ve mekan bağlamında öğrenme kaynağının uzak olduğu eğitim modeli olarak nitelendirilir. Zaman ve mekan kavramından tamamen bağımsız biçimde öğretim üyesi ve öğrencinin okula gelme zorunluluğu olmadan mevcut sanal sistem üzerinden canlı, sesli, görüntülü olarak derslerin işlenebildiği, görüntülenebildiği sistemdir. 

Uzaktan eğitim sistemi, uzun yıllardan beri süre gelen birçok farklı gelişmiş ülkede uygulanan, ölçme ve değerlendirme metotları geliştirilen, modern ve büyük donanıma sahip olan bir eğitim sistemidir. Bundan dolayı çoğu zaman yüz yüze eğitim sistemine göre daha çok etkili, verimli hale gelen sistemde öğrenciler ders kayıtlarına da hızlı biçimde ulaşarak dersleri tekrar tekrar izleme şansı yakalıyor. Öğrenci merkezli ve fırsat eşitliği sunmasından kaynaklı olarak da uzaktan eğitim sistemi yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır. 

Uzaktan eğitim sisteminin en büyük avantajlarından biri de 7/24 derslere ulaşım sağlanması ve geleneksel öğretimin dışına çıkılarak derslerin daha iyi, verimli ve olumlu geçmesini de sağlamasıdır.

Eğitmen ve öğrencilerin aynı sınıf ortamında yer aldığı geleneksel, yüz yüze örgün eğitim sisteminden farklı olarak online eğitim sistemi, öğrenciler ve eğitmenlerin fiziksel olarak aynı mekanda bulunmadan eğitim sistemini sürdürdüğü bir sistemdir.

Sanal sınıflarda anlatılan dersler, online eğitim sistemi kapsamınca internet bağlantısı olan her yerden işlenebilir. Tıpkı sınıftaymış gibi canlı olarak derslere katılımın da sağlandığı sistemde yazı tahtası da kullanılarak çeşitli materyaller üzerinden dersler kolaylıkla anlatılmaktadır. Öğrencilerin de derslere görüntülü veya sesli olarak katılım gösterdiği online eğitim sisteminde tüm öğrenciler ayrıca istedikleri zaman derslerin tekrarını izleyebilir. Böylece öğrencilerin ilgili derslerden daha fazla verim alması ve ilgili derslerde daha başarılı olması da mümkün hale gelir.

Okul yönetim sistemi, okullardaki işleyişin kolay ve hızlı biçimde yönetilmesini sağlayan, okul içi ve okul dışı iletişimin kesintisiz biçimde sağlanmasında etkili olan teknolojilerdir. Okul içi iletişim öğrenci, öğretmen ve idare haberleşmesi; okul dışı iletişim ise velileri kapsamaktadır. Veli bilgilendirme sistemi, öğrenci takibi sistemi, yoklama ve ders programı gibi çeşitli işlevlerin gerçekleştirildiği okul yönetim sistemi, tek bir program sayesinde tüm işlevlerin eksiksiz biçimde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Okul otomasyonu olarak da adlandırılan okul yönetim sistemi, okulların ihtiyaçlarına göre geliştirilip güncelleştirilebilen yazılım sistemleridir. 

Bu sistem içerisinde öğrenci takibi modülü gibi çok kapsamlı modül vardır. Ödev verilmesi, ödev kontrolü, yoklamaların alınması, okul servisi izleme uygulamaları gibi çeşitli konular bu modül içerisinde ele alınır. Veli bilgilendirme modülünde ise okulda olmayan öğrencilerin velilere daha hızlı bilgilendirilmesi, öğrenciler hakkında veli ile daha kolay biçimde iletişime geçilmesi için hazırlanan modüldür. Bu tür modüllerin yer aldığı okul yönetim sistemi sayesinde eğitim işleyişi ve okul dışı işleyiş daha hızlı ve programlı biçimde ilerletilmektedir. Bu sayede başarı da daha kolay ve hızlı biçimde sağlanmaktadır.

Çevrimiçi ders sistemi, eğitim kuruluşlarının, okulların ve yöneticilerin internete bağlı bilgisayarlar, akıllı telefonlar ya da başka cihazlar vasıtasıyla internet üzerinden öğrencilere ders içeriklerini aktarmasını sağlayan sistemdir.

Eş zamanlı olmayan, asenkron eğitim sistemi olarak da adlandırılan çevrimiçi ders sisteminde öğrenciler derslere canlı olarak da katılabileceği gibi istedikleri zamanlarda kolaylıkla erişim sağlayabilecekler. Kayıtlı dersleri izleyerek öğrenme verimliliklerini artıracaktır. Birden çok öğrencinin aynı anda katılım gösterdiği senkron çevrimiçi ders sistemlerinde ise sanal sınıflarda öğrenciler eğitmenlerinden ilgili dersin eğitimini alacak ve birbirleriyle de etkileşim halinde olacaktır. İnteraktif olarak işlene bu dersler öğrenci ve öğretmenleri zaman ve mekan bağlamında bağımsız olarak birbirleriyle sanal bir ortamda buluştursa da öğrencilerin ders anlamında daha iyi verim almaları sağlanmaktadır.

Eğitimi daha kolay, sürdürülebilir ve verimli kılınması amacıyla tercih edilen çevrimiçi ders sistemi modeliyle birlikte öğrencilerin istedikleri zaman ilgili derslerde bilgiye ulaşımı daha da hızlandırılmış olup başarı seviyesi de bu vesileyle artırılmıştır.

Çevrimiçi eğitim sistemi, eğitmenler ile öğrencilerin zaman ve mekandan bağımsız olarak sanal bir sınıf ortamında buluşmasıyla eğitimin sürdürüldüğü online sistemlerdir. Yüz yüze eğitim modeline göre daha modern ve yenilikçi yapılarla geliştirilen çevrimiçi eğitim sistemi sayesinde öğrenciler kendilerini daha fazla geliştirme, derslerinde daha fazla başarılı olma ve öğrencilerine daha hızlı ulaşabilme imkanını da bulmaktadır. 

Eğitmenlerin ve öğrencilerin canlı olarak sanal sınıfa katılım göstererek dersleri tıpkı bir sınıf ortamındaymış gibi yine derslere ilgili katılımın sağlanabildiği, soruların sorulabildiği ve etkileşimin yüksek olabildiği bir eğitim modeli olan çevrimiçin eğitim sisteminde sürdürülebilir başarı da hızlı ve kolay biçimde elde edilebilir. Bilgiye daha hızlı olarak ulaşılabilen çevrimiçi eğitim sistemi kapsamınca eğitmenler ilgili derslerin eğitimini daha kolay ve eşit fırsatlar eşliğinde öğrencilere aktarabilir.

E-Eğitim sistemi, internet vasıtasıyla günümüzde eğitim sisteminin ilerletilmesi için çözüm olarak geliştirilen ve verim alınan eğitim modellerinden biridir. Çok önemli bir inovasyon olan e-eğitim sisteminde asıl amaç öğrenci ve eğitmenlerin memnuniyeti olup eğitimlerin en yüksek seviyede verimli hale getirilmesidir.

Öğrencilerin diledikleri zamanlarda diledikleri mekanlarda e-eğitim modeli üzerinden sanal sınıflara erişim sağlayacağı, dersleri canlı veya kayıttan izleyebileceği bir sistem olan e-eğitim sisteminde öğrenci başarıları daha da artırılmaktadır. Eğitmenler ile öğrencileri sanal bir sınıfta toplayarak eğitimin istikrarını koruyan bu eğitim sisteminde bilgiye daha hızlı erişilmekte, ders konuları daha iyi özümsenmekte ve sınavlarda da bir o kadar başarılı olunabilmektedir. Günümüzün zorunlu şartlarına bağlı olarak tercih edilen ve geliştirilen e-eğitim sistemiyle birlikte öğrenci ve eğitmenler arasındaki etkileşim de artırılmakta, gerekli materyaller üzerinden dersler en kolay biçimde anlatılmaktadır.

Online akademi sistemi, birçok eğitim sektörünün kendi iş eğitimlerini öğrencilerine daha hızlı, kolay ve pratik biçimde aktardığı sistemdir. Günümüzde yazılım, sosyal medya, psikoloji gibi çeşitli iş sektörlerine bağlı olarak çalışan firmalar gerek kendi bünyelerine almak istedikleri personellere gerek kendi bünyesindeki çalıştırdığı personellere gerekse de bu alanlarda bilgi, birikimini yükseltmek isteyen kişilere sektör bağlamında eğitimler vererek bu alandaki tecrübelerini artırmaktadır.

Eğitimleri yüz yüze eğitim modelinden ziyade daha geniş alanlara yayılarak daha çok kişiye ulaştırmak adına online akademi sistemi tercih edilmektedir. Online akademi sistemi sayesinde bu tür sektör bazındaki eğitimleri almak isteyenler istedikleri zamanlarda eğitimlerin kayıtlarına ulaşabilir ve bu alanlarda kendilerini daha iyi biçimde geliştirebilirler. Aynı zamanda interaktif ortamda eş zamanlı olarak da katılım gösterebilen eğitmen ve öğrenciler bu sayede etkileşimlerini de artırarak ilgili eğitimlerden gerekli verimlerin alınması da sağlanmaktadır. Günümüzde firmaların yaygın olarak tercih ettiği bu eğitim modeli sayesinde ilgili sektörlere tecrübeli, bilgi seviyesi yüksek personeller de kolaylıkla yetiştirilmektedir.

Özel şirketlerin üretmiş oldukları marka, hizmet ve malların piyasa içerisinde olumlu karşılık bularak tüketici tarafından talep edilmesi, ürün yönetiminin başarısı ile doğrudan orantılıdır. Ürün yönetimi de yine şirketler tarafından oldukça önemli olup başından sonuna kadar takip edilmesi gereken bir süreçtir.

Ürünün fikir aşamasından itibaren üretimi ve fiyatlandırılması, doğru satış stratejilerinin izlenmesi ve piyasaya sürülerek müşteri ile buluşturulması ürün yönetimi süreçleridir. Bu sürecin başından beri planlanması, organize edilmesi ve kontrollerinin de sağlanması ürün eğitim sistemi ile mümkündür. 

Ürün yönetimi eğitimi sistemi, zengin içeriğe sahip olup sanal bir platform üzerinden çeşitli video ve görsel destekler de sunularak konuların takip edildiği, derslerin tekrar tekrar izlene bildiği bir sistemdir. Ürün yönetimi eğitimi, katılımcıların ilgili ürün yönetimi süreçlerinde ne olup bittiği, ürün yöneticisinin ne gibi görevlere sahip olduğu gibi konuların öğrenilmesi için ideal bir eğitimdir. Bu eğitim ürün yönetimi eğitim sistemi üzerinden online olarak sunulan bir eğitim olup firmaların ürün yönetim süreçlerinde verim alması ve ilgili ürünün müşteriler tarafından daha çok talep görmesi açısından da önemli bir noktadadır.

Kullanıma Hazır Online Eğitim, Etkinlik ve Uzaktan Çalışma Sistemleri

Live

Toplantı ve eğitimlerinizi Vedubox Live ile dijitale taşıyın.
Vedubox Live, online toplantı ve webinar ihtiyaçlarınız için gerekli tüm özellikleri bir arada sunuyor.

LMS

Online eğitim yönetimi ve içerik yönetimini bir araya getirin.
Online eğitimi daha etkili hale getirmek için Vedubox LMS, eğitim ve içerik yönetimi özelliklerini bir arada sunuyor.

Exam

Online sınavlarınız Vedubox Exam ile daha etkili ve güvenli.
Vedubox Exam, farklı formatlarda soruları interaktif teknolojilerle bir araya getirerek güvenli online sınav düzenlemesini sağlıyor.

Event Center

Etkinliklerinizi Vedubox Event Center ile dijitale taşıyın.
Kongre, panel, çalıştay, konferans, sempozyum, bayi toplantısı, ürün lansmanı, startup etkinlikleri, tanıtım günleri, kariyer günleri gibi etkinlikler online ortamda güvenli, ekonomik, kolay bir şekilde yapılmasını sağlıyor.
Videoyu oynat
noun platform 3384178@1x

Uzaktan eğitimlerinizi tek platformdan yönetin.

Uzaktan eğitim ve iletişim için ihtiyacınız olan en iyi teknolojileri tek çatı altında kullanarak bütünleşik çözümlere tek platformdan ulaşın. 

Çok sayıda uygulama ve aracı bir arada kullanarak eğitimlerinizi oluşturun, eğitim kaynaklarını yükleyin, interaktif canlı ya da video ders yapın, yoklama alın, test ve sınav yapın,sertifika verin.

Kullanıcı paneli ile kullanıcılarınızın birbiriyle
etkileşime geçmesini, takvim ve eğitim materyallerine kolayca erişmesini sağlayın.

Videoyu oynat
noun safe 4027311@1x

Daha güvenli ve ekonomik eğitimler verin.

Bulut sunucular üzerinden hizmet veren Vedubox ile sunucu, sistem yönetimi ve bakımı, yedekleme ve güvenlik gibi yüksek maliyetlerden kurtulun.

PDF, sunum, video ya da kütüphane… Vedubox ile eğitimlerinize farklı formatlarda eğitim kaynağı ekleyin, canlı derslerinizi tekrar izlenmesi için sisteme kaydedin, oluşturduğunuz test ve sınavları güvenle uygulayın. Uçtan uca veri şifreleme, SSO, sürekli erişebilirlik, yedekli veri depolama ve güçlü gizlilik korumaları ile IT departmanınız için işleri hafifletin.

Videoyu oynat
noun economic 2059764@1x

En iyi uzaktan eğitim araçlarından faydalanın.

İletişim ve uzaktan eğitim çözümleri sunan araçları, online ödeme servisleri, Zoom’un yanı sıra Google ve Microsoft ürünleri ile entegre olarak kullanın.
Güçlü araçlarımızla uzaktan eğitimlerinizi istediğiniz gibi kişiselleştirin, etkileşimi artıracak ögeler ekleyin, farklı formatları bir arada kullanın. Eğitim planlarınızı, daha fazla araçla zenginleştirirken tüm süreci sadeleştirin. Hem eğitmenler hem kullanıcılar için mümkün olan en iyi uzaktan eğitim teknolojilerini kullanıma kolay hale getirin.

Vedubox ile Online Eğitim ve Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştırın.

Öğrenme Yönetim Sistemi ve İletişim Portalı sayesinde video konferans, webinar ve sanal
sınıf etkinlikleriniz Zoom ve Microsoft Teams destekli Vedubox ile hızlı, pratik ve ekonomik.

Dünyanın en ileri teknolojilerini Vedubox'a entegre kullanın.

Vedubox, Zoom, Vimeo,Microsoft ve Google başta olmak üzere dünyanın en son teknoloji ürünleriyle güçlerini birleştiriyor.

Tüm dünyadan

şirketler ve eğitim kurumları
bize güveniyor

Başarı Hikayelerimizden Biri Olun!

Vedubox dünya çapında 350’den fazla kurum, 500.000’den fazla kullanıcı tarafından tercih edilmektedir.

Müşterilerimiz Ne Diyor?

Bugün Vedubox, her zamankinden daha fazla etkileşimli, işbirliğine teşvik eden ve çalışmalarına daha fazla hakim olan dünya çapındaki 300.000’den fazla kullanıcı için entegre öğrenme yönetimi platformu hizmeti sunuyor.

Vedubox, kullanıcılarına bulut tabanlı ve “white-label” SaaS olarak, kurumsal şirketler, yeni kurulan şirketler, devlet kurumları, eğitim merkezleri, okullar, kar amacı gütmeyen kuruluşlar, üniversiteler ve eğitmenler Vedubox’ı yıllık veya aylık bir planda kullanıyor.

Sık Sorulan Sorular

Uzaktan eğitim sistemi zaman ve mekan bağlamında öğrenme kaynağının uzak olduğu eğitim modeli olarak nitelendirilir. Zaman ve mekan kavramından tamamen bağımsız biçimde öğretim üyesi ve öğrencinin okula gelme zorunluluğu olmadan mevcut sanal sistem üzerinden canlı, sesli, görüntülü olarak derslerin işlenebildiği, görüntülenebildiği sistemdir. 

Uzaktan eğitim sistemi, uzun yıllardan beri süre gelen birçok farklı gelişmiş ülkede uygulanan, ölçme ve değerlendirme metotları geliştirilen, modern ve büyük donanıma sahip olan bir eğitim sistemidir. Bundan dolayı çoğu zaman yüz yüze eğitim sistemine göre daha çok etkili, verimli hale gelen sistemde öğrenciler ders kayıtlarına da hızlı biçimde ulaşarak dersleri tekrar tekrar izleme şansı yakalıyor. Öğrenci merkezli ve fırsat eşitliği sunmasından kaynaklı olarak da uzaktan eğitim sistemi yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır. 

Uzaktan eğitim sisteminin en büyük avantajlarından biri de 7/24 derslere ulaşım sağlanması ve geleneksel öğretimin dışına çıkılarak derslerin daha iyi, verimli ve olumlu geçmesini de sağlamasıdır.

Eğitmen ve öğrencilerin aynı sınıf ortamında yer aldığı geleneksel, yüz yüze örgün eğitim sisteminden farklı olarak online eğitim sistemi, öğrenciler ve eğitmenlerin fiziksel olarak aynı mekanda bulunmadan eğitim sistemini sürdürdüğü bir sistemdir.

Sanal sınıflarda anlatılan dersler, online eğitim sistemi kapsamınca internet bağlantısı olan her yerden işlenebilir. Tıpkı sınıftaymış gibi canlı olarak derslere katılımın da sağlandığı sistemde yazı tahtası da kullanılarak çeşitli materyaller üzerinden dersler kolaylıkla anlatılmaktadır. Öğrencilerin de derslere görüntülü veya sesli olarak katılım gösterdiği online eğitim sisteminde tüm öğrenciler ayrıca istedikleri zaman derslerin tekrarını izleyebilir. Böylece öğrencilerin ilgili derslerden daha fazla verim alması ve ilgili derslerde daha başarılı olması da mümkün hale gelir.

Okul yönetim sistemi, okullardaki işleyişin kolay ve hızlı biçimde yönetilmesini sağlayan, okul içi ve okul dışı iletişimin kesintisiz biçimde sağlanmasında etkili olan teknolojilerdir. Okul içi iletişim öğrenci, öğretmen ve idare haberleşmesi; okul dışı iletişim ise velileri kapsamaktadır. Veli bilgilendirme sistemi, öğrenci takibi sistemi, yoklama ve ders programı gibi çeşitli işlevlerin gerçekleştirildiği okul yönetim sistemi, tek bir program sayesinde tüm işlevlerin eksiksiz biçimde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Okul otomasyonu olarak da adlandırılan okul yönetim sistemi, okulların ihtiyaçlarına göre geliştirilip güncelleştirilebilen yazılım sistemleridir. 

Bu sistem içerisinde öğrenci takibi modülü gibi çok kapsamlı modül vardır. Ödev verilmesi, ödev kontrolü, yoklamaların alınması, okul servisi izleme uygulamaları gibi çeşitli konular bu modül içerisinde ele alınır. Veli bilgilendirme modülünde ise okulda olmayan öğrencilerin velilere daha hızlı bilgilendirilmesi, öğrenciler hakkında veli ile daha kolay biçimde iletişime geçilmesi için hazırlanan modüldür. Bu tür modüllerin yer aldığı okul yönetim sistemi sayesinde eğitim işleyişi ve okul dışı işleyiş daha hızlı ve programlı biçimde ilerletilmektedir. Bu sayede başarı da daha kolay ve hızlı biçimde sağlanmaktadır.

Çevrimiçi ders sistemi, eğitim kuruluşlarının, okulların ve yöneticilerin internete bağlı bilgisayarlar, akıllı telefonlar ya da başka cihazlar vasıtasıyla internet üzerinden öğrencilere ders içeriklerini aktarmasını sağlayan sistemdir.

Eş zamanlı olmayan, asenkron eğitim sistemi olarak da adlandırılan çevrimiçi ders sisteminde öğrenciler derslere canlı olarak da katılabileceği gibi istedikleri zamanlarda kolaylıkla erişim sağlayabilecekler. Kayıtlı dersleri izleyerek öğrenme verimliliklerini artıracaktır. Birden çok öğrencinin aynı anda katılım gösterdiği senkron çevrimiçi ders sistemlerinde ise sanal sınıflarda öğrenciler eğitmenlerinden ilgili dersin eğitimini alacak ve birbirleriyle de etkileşim halinde olacaktır. İnteraktif olarak işlene bu dersler öğrenci ve öğretmenleri zaman ve mekan bağlamında bağımsız olarak birbirleriyle sanal bir ortamda buluştursa da öğrencilerin ders anlamında daha iyi verim almaları sağlanmaktadır.

Eğitimi daha kolay, sürdürülebilir ve verimli kılınması amacıyla tercih edilen çevrimiçi ders sistemi modeliyle birlikte öğrencilerin istedikleri zaman ilgili derslerde bilgiye ulaşımı daha da hızlandırılmış olup başarı seviyesi de bu vesileyle artırılmıştır.

Çevrimiçi eğitim sistemi, eğitmenler ile öğrencilerin zaman ve mekandan bağımsız olarak sanal bir sınıf ortamında buluşmasıyla eğitimin sürdürüldüğü online sistemlerdir. Yüz yüze eğitim modeline göre daha modern ve yenilikçi yapılarla geliştirilen çevrimiçi eğitim sistemi sayesinde öğrenciler kendilerini daha fazla geliştirme, derslerinde daha fazla başarılı olma ve öğrencilerine daha hızlı ulaşabilme imkanını da bulmaktadır. 

Eğitmenlerin ve öğrencilerin canlı olarak sanal sınıfa katılım göstererek dersleri tıpkı bir sınıf ortamındaymış gibi yine derslere ilgili katılımın sağlanabildiği, soruların sorulabildiği ve etkileşimin yüksek olabildiği bir eğitim modeli olan çevrimiçin eğitim sisteminde sürdürülebilir başarı da hızlı ve kolay biçimde elde edilebilir. Bilgiye daha hızlı olarak ulaşılabilen çevrimiçi eğitim sistemi kapsamınca eğitmenler ilgili derslerin eğitimini daha kolay ve eşit fırsatlar eşliğinde öğrencilere aktarabilir.

E-Eğitim sistemi, internet vasıtasıyla günümüzde eğitim sisteminin ilerletilmesi için çözüm olarak geliştirilen ve verim alınan eğitim modellerinden biridir. Çok önemli bir inovasyon olan e-eğitim sisteminde asıl amaç öğrenci ve eğitmenlerin memnuniyeti olup eğitimlerin en yüksek seviyede verimli hale getirilmesidir.

Öğrencilerin diledikleri zamanlarda diledikleri mekanlarda e-eğitim modeli üzerinden sanal sınıflara erişim sağlayacağı, dersleri canlı veya kayıttan izleyebileceği bir sistem olan e-eğitim sisteminde öğrenci başarıları daha da artırılmaktadır. Eğitmenler ile öğrencileri sanal bir sınıfta toplayarak eğitimin istikrarını koruyan bu eğitim sisteminde bilgiye daha hızlı erişilmekte, ders konuları daha iyi özümsenmekte ve sınavlarda da bir o kadar başarılı olunabilmektedir. Günümüzün zorunlu şartlarına bağlı olarak tercih edilen ve geliştirilen e-eğitim sistemiyle birlikte öğrenci ve eğitmenler arasındaki etkileşim de artırılmakta, gerekli materyaller üzerinden dersler en kolay biçimde anlatılmaktadır.

Online akademi sistemi, birçok eğitim sektörünün kendi iş eğitimlerini öğrencilerine daha hızlı, kolay ve pratik biçimde aktardığı sistemdir. Günümüzde yazılım, sosyal medya, psikoloji gibi çeşitli iş sektörlerine bağlı olarak çalışan firmalar gerek kendi bünyelerine almak istedikleri personellere gerek kendi bünyesindeki çalıştırdığı personellere gerekse de bu alanlarda bilgi, birikimini yükseltmek isteyen kişilere sektör bağlamında eğitimler vererek bu alandaki tecrübelerini artırmaktadır.

Eğitimleri yüz yüze eğitim modelinden ziyade daha geniş alanlara yayılarak daha çok kişiye ulaştırmak adına online akademi sistemi tercih edilmektedir. Online akademi sistemi sayesinde bu tür sektör bazındaki eğitimleri almak isteyenler istedikleri zamanlarda eğitimlerin kayıtlarına ulaşabilir ve bu alanlarda kendilerini daha iyi biçimde geliştirebilirler. Aynı zamanda interaktif ortamda eş zamanlı olarak da katılım gösterebilen eğitmen ve öğrenciler bu sayede etkileşimlerini de artırarak ilgili eğitimlerden gerekli verimlerin alınması da sağlanmaktadır. Günümüzde firmaların yaygın olarak tercih ettiği bu eğitim modeli sayesinde ilgili sektörlere tecrübeli, bilgi seviyesi yüksek personeller de kolaylıkla yetiştirilmektedir.

Özel şirketlerin üretmiş oldukları marka, hizmet ve malların piyasa içerisinde olumlu karşılık bularak tüketici tarafından talep edilmesi, ürün yönetiminin başarısı ile doğrudan orantılıdır. Ürün yönetimi de yine şirketler tarafından oldukça önemli olup başından sonuna kadar takip edilmesi gereken bir süreçtir.

Ürünün fikir aşamasından itibaren üretimi ve fiyatlandırılması, doğru satış stratejilerinin izlenmesi ve piyasaya sürülerek müşteri ile buluşturulması ürün yönetimi süreçleridir. Bu sürecin başından beri planlanması, organize edilmesi ve kontrollerinin de sağlanması ürün eğitim sistemi ile mümkündür. 

Ürün yönetimi eğitimi sistemi, zengin içeriğe sahip olup sanal bir platform üzerinden çeşitli video ve görsel destekler de sunularak konuların takip edildiği, derslerin tekrar tekrar izlene bildiği bir sistemdir. Ürün yönetimi eğitimi, katılımcıların ilgili ürün yönetimi süreçlerinde ne olup bittiği, ürün yöneticisinin ne gibi görevlere sahip olduğu gibi konuların öğrenilmesi için ideal bir eğitimdir. Bu eğitim ürün yönetimi eğitim sistemi üzerinden online olarak sunulan bir eğitim olup firmaların ürün yönetim süreçlerinde verim alması ve ilgili ürünün müşteriler tarafından daha çok talep görmesi açısından da önemli bir noktadadır.

Online eğitimin geleceğini
Vedubox'la yakalayın!