Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Sosyal Sorumluluk

tog logo

“Gençlerin öncülüğünde, yetişkinlerin rehberliğinde” diyerek gençlerin sosyal sorunlara çözüm üreten, projelerini destekleyen Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), farklı şehirlerdeki gönüllü ekip koordinatörleriyle online ortamda bir araya geldi. Gençler, 5 gün süren etkinlikte farklı oturumlarda buluşarak proje fikirlerini konuştu ve yeni döneme hazırlık yaptı.

23.10.2020

2002 yılında kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), gençleri sosyal sorunlara çözüm üreten projeler gerçekleştirmeleri ve gönüllülük yapmaları için destekliyor, eğitim, burs ve mentorluk programlarıyla gençlerin eğitimlerine katkıda bulunuyor. Genç gönüllüler aldıkları eğitimlerle her yıl Türkiye genelinde; çocuk haklarından kültür sanata, ekolojiden sağlığa, hayvan haklarından sürdürülebilir yaşama kadar birçok temada sosyal sorumluluk projesi hayata geçiriyor. Toplum gönüllüsü gençler, pandemi döneminde de faaliyetlerine devam ediyor. Yeni döneme hazırlık yapan Toplum Gönüllüsü gençler, koordinatörler toplantısıyla online’da bir araya gelerek yıl içinde gerçekleştirecekleri projeleri konuştular. 5 gün süren ve 83 TOG Topluluğu’ndan 112 gencin katıldığı etkinlik; TOG’un sosyal sorumluluk eğitimleri için tercih ettiği dijital çözüm ortağı Vedubox üzerinden gerçekleşti.

Projeler Vedubox ile hız kesmeden ilerliyor

Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Murat Çitilgülü, toplum gönüllüsü gençlerin pandemi döneminde de hız kesmeden projelerine dijital araçları kullanarak devam ettiklerini vurgulayarak, şunları kaydediyor: ”Covid-19 salgınından sonra TOG olarak pandeminin olumsuz etkilerini hafifletmek için pek çok projeyi ve burs fonunu hayata geçirdik. Mevcut projelerimizi de dijitalleştirerek dijital ortama taşıdık. Önümüzdeki süreçte de sosyal sorumluluk eğitimlerimizi dijitale taşıyarak gençleri güçlendirmeye ve onların online olarak geliştirecekleri projeleri desteklemeye devam edeceğiz. Bu süreçte eğitimlerimiz için dijital çözüm ortağımız Vedubox oldu. Vedubox’un eğitimler için özel olarak geliştiren altyapısı, eğitimlerimizin daha verimli olmasını sağlarken, geçmişe dönük eğitimlere istenildiğinde ulaşılabilmesi açısından da kullanım avantajı sunuyor. Platformun özellikleri ve kullanıcı kolaylığı TOG Koordinatörler Toplantısı gibi ulusal buluşmalar için de uygun bir mecra sağlıyor.”

Fiziki engeller yerli yazılımla aşıldı 

Yenilikçi e-eğitim platformlarıyla şirketlerin, okulların, dershanelerin, kursların, üniversitelerin ve özel öğretmenlerin dijitalde uzaktan eğitim, canlı ve video dersi vermelerine olanak sağladıklarını vurgulayan Vedubox Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Harun Taşcı, sağladıkları altyapı desteğiyle online ortamda gerçekleşen TOG Koordinatörler Toplantısı için şu ifadeleri kullandı: “E-öğrenme, uzaktan eğitim sistemleri ve teknolojileri konularında küresel çapta faaliyet gösteren uzman bir bilişim firmasıyız. TOG Koordinatörler Toplantısı’nda, 112 toplum gönüllüsünün bir araya gelip geleceği aydınlatan gönüllülük projelerini kesintisiz ve yüksek etkileşimli bir zeminde konuşmalarını sağladık. Dijital çözüm ortağı olarak tüm katılımcılara fiziksel olarak aynı ortamda olamasalar da dijital olarak yaşayabilecekleri en iyi canlı toplantı deneyimini yaşatmayı başardık.”

Gücünü globalde de ispatladı

Vedubox, online platformlarda canlı toplantılar, video konferans, webinar, öğrenme yönetim sistemleri gibi özellikleri tek bir çatı altında toplamasıyla dikkatleri çekiyor. Dünya genelinde 300 binden fazla kullanıcısıyla, 300 kurumsal müşterisiyle güçlü bir aktör olduğunu ispatlayan Vedubox ile her gün yüzlerce video konferans gerçekleştiriliyor. Yüzde yüz bulut teknolojisine sahip Vedubox, video konferans altyapılarına entegre olması sayesinde kullanıcılara her an ve her yerden güvenli erişim imkanı sunuyor.

Vedubox hakkında:

EtgiGrup Hacettepe Teknokent’te bulunan Ar-Ge ofisinde e-eğitim konularında yazılım geliştirmekte, müşterilerine video ve dijital içerik geliştirme hizmetleri sağlamaktadır. VeduBox, EtgiGrup tarafından geliştirilen, uzaktan eğitime yönelik entegre bir LMS (Learning Management System) yazılımdır. VeduBox, Türkiye’de geniş bir müşteri tabanı olan ve bu konularda yetkinliği bulunan az sayıdaki Ar-Ge ve yazılım firmalarından birisidir.

Toplum Gönüllüleri Vakfı hakkında:

2002 yılında kurulan Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG); “Gençlerin öncülüğünde, yetişkinlerin rehberliğinde” diyerek gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayan bir vakıftır. Gençlerin toplumsal ve çevresel sorunlara çözüm üretecek potansiyelleri ve enerjileri olduğuna inanan TOG, gençlere sosyal sorumluluk eğitimleri vererek sosyal sorunlara çözüm üreten projeler gerçekleştirmeleri için alan yaratır. Türkiye genelinde Toplum Gönüllüsü gençler her yıl çocuk haklarından kültür sanata, engelli farkındalığından sağlığa, hayvan haklarından sürdürülebilir yaşama kadar birçok temada projeler üreterek sosyal fayda yaratan çalışmalar gerçekleştirirler.