Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Vedubox Exam

Online sınavlarınız Vedubox Exam ile daha etkili ve güvenli.

Vedubox Exam, farklı formatlarda soruları interaktif teknolojilerle bir araya getirerek güvenli online sınav imkanı sunuyor.

Vedubox Exam’in öne çıkan özellikleri

Soru Havuzu

Farklı formatlardaki soruların yanı sıra farklı formatlarla sınavlarınızı zenginleştirin. PDF’ten optik okuyucuyla sınav yapın. Daha yüksek etkileşimli sınavlar için videolara eklediğiniz soruları kullanarak etkileşimli video özelliğinden yararlanın.

Farklı Sınav Formatları

Online sınav ve test düzenlemek için soru havuzları ve bu soruları kategorilerle düzenleyerek özgün soru bankaları oluşturun. Sorularınız çoktan seçmeli, açık uçlu, doğru – yanlış, eşleştirme gibi farklı formatlarda olabilir.

Raporlama ve Yönetim

Öğretmen, yönetici gibi değişik rollerde kullanıcılar ekleyin. Kayıtlı öğrenciler için günlük ve aylık katılım ve gelirleri raporlayın ve analiz edin. 

exam vedubox 2

Vedubox, sınav gözetmenlerinin (proctors) yapay zeka destekli olarak online sınav yapmasına olanak verir ve yapay zeka algoritmaları aracılığıyla gözetleme ve kullanıcı davranışı analizi sağlar.

olcme ve degerlendirme

Ölçme ve Değerlendirme

Detaylı sınav raporları ile vakit kaybetmeden sınavları anlık otomatik olarak değerlendirin. Kullanıcıların ilerlemelerini takip edin ve sistem üzerinden paylaşın.

Sınav Güvenliği

Güvenli online sınav için Vedubox Exam farklı seçenekler sunuyor. Hazır sistem üzerinden optik okuyuculu sınavlar oluşturun ya da sisteme yapay zeka destekli online sınav özelliğini ekleyerek daha yüksek güvenlikli sınavlar organize edin. 

Online sınav için ihtiyacınız olan özellikler hakkında bilgi almak için ekibimizle iletişime geçin.

Vedubox Exam Arayüzünü İnceleyin

Vedubox Exam’in Diğer Özellikleri

Asenkron Sınav

Sınavlara kullanıcılar atanarak belli bir süre içinde sınavı almalarını isteyin. Böylece katılımcıların kendi uygun oldukları zamanda sınavı tamamlamalarını sağlayın.

Senkron Sınav

Tüm katılımcıların sınavı aynı anda tamamlaması için istenilen sayıda kullanıcıya aynı anda başlayıp aynı anda biten online sınavlar hazırlayın.

Random Özelliği

Sınavlarda her bir kullanıcı için soruların ve cevap şıklarının sıralarını değiştirin. Tüm katılımcılar için birbirinden farklı sınavları otomatik olarak oluşturun.

Mobil Uyum

Vedubox Exam, yalnızca masaüstü cihazlardan değil, cep telefonu ve tabletten erişilebilir. 

Vedubox Exam ile kursunuzda ya da kurumsal akademinizde güvenli sınavlar gerçekleştirin ve raporlayın.

S.S.S

Vedubox online test sisteminde, hazırlamış olduğunuz sınavları PDF, JPEG, PNG, DOC olarak yükleyebilir, optik okuyucuyu etkinleştirerek dilediğiniz şekilde çevrimiçi sınav düzenleyebilirsiniz.

Vedubox soru türleri bakımından oldukça gelişmiş bir online test sistemi sunar. Çoktan seçmeli, doğru-yanlış, sıralama, eşleştirme, boşluk doldurma, açık uçlu ve hesaplama soru türlerinden soru havuzu ve testler oluşturabilirsiniz.

Çevrimiçi sınavlar sırasında kopya girişimlerini önleyen ve ayrıca sınav sürecinde öğrencilerin davranışlarını izleyerek kontrol eden gelişmiş bir gözetim çözümüdür.

Öğrenci devam edebilsin kutucuğu işaretli olursa, sınav sırasında bağlantı kopsa bile tüm işlemler sistem üzerinde kayıtlı kalır, kullanıcı kaldığı yerden sınava devam edebilir.

Sınav sonucunu; sistem yöneticisi veya izin verildiği takdirde son kullanıcı sonuç sıralamasını, doğru ve yanlış cevaplarını, soru çözümlerini, kazanımlarını kategori bazlı test sonuçlarını ayrıntılı olarak görüntüleyebilir ve çıktısını alabilir.

Herhangi bir sınırlama yoktur, dilediğiniz sayıda soru ve test ekleyebilirsiniz.

Sınav esnasında bu sınavla ilgili bir canlı yayın planlayabilir ve sınav anında katılımcıları kameraden takip edebilirsiniz. Ayrıca gelişmiş sınav sistemi özellikleri ile; aynı soruları farklı sıralarda kullanıcılara sunabilirsiniz, cevap şıklarının sırasını karıştırabilir, soru havuzundan seviye ya da kategori bazlı rastgele sorular üreterek sınav oluşturabilirsiniz.