Uzaktan Eğitim İçin
Hepsi Bir Arada Platform.

Vedubox ile eğitimlerinizi kolayca hazırlayın, test ve sınav yapın, tüm eğitim
sürecini aynı yerden yönetin. Kullanıcılarınızı, en iyi uzaktan eğitim
teknolojileriyle tanıştırın.

Tüm dünyadan

şirketler ve eğitim kurumları
bize güveniyor

polygon 1@1x
noun platform 3384178@1x

Uzaktan eğitimlerinizi
tek platformdan yönetin.

Uzaktan eğitim ve iletişim için ihtiyacınız olan en iyi teknolojileri tek çatı altında kullanarak bütünleşik çözümlere tek platformdan ulaşın. 

Çok sayıda uygulama ve aracı bir arada kullanarak eğitimlerinizi oluşturun, eğitim kaynaklarını yükleyin, interaktif canlı ya da video ders yapın, yoklama alın, test ve sınav yapın,sertifika verin.

Kullanıcı paneli ile kullanıcılarınızın birbiriyle
etkileşime geçmesini, takvim ve eğitim materyallerine kolayca erişmesini sağlayın.

polygon 1@1x
noun safe 4027311@1x

Daha güvenli ve ekonomik eğitimler verin.

Bulut sunucular üzerinden hizmet veren Vedubox ile sunucu, sistem yönetimi ve bakımı, yedekleme ve güvenlik gibi yüksek maliyetlerden kurtulun.

PDF, sunum, video ya da kütüphane… Vedubox ile eğitimlerinize farklı formatlarda eğitim kaynağı ekleyin, canlı derslerinizi tekrar izlenmesi için sisteme kaydedin, oluşturduğunuz test ve sınavları güvenle uygulayın. Uçtan uca veri şifreleme, SSO, sürekli erişebilirlik, yedekli veri depolama ve güçlü gizlilik korumaları ile IT departmanınız için işleri hafifletin.

polygon 1@1x
noun economic 2059764@1x

En iyi uzaktan eğitim araçlarından faydalanın.

İletişim ve uzaktan eğitim çözümleri sunan araçları, online ödeme servisleri, Zoom’un yanı sıra Google ve Microsoft ürünleri ile entegre olarak kullanın.
Güçlü araçlarımızla uzaktan eğitimlerinizi istediğiniz gibi kişiselleştirin, etkileşimi artıracak ögeler ekleyin, farklı formatları bir arada kullanın. Eğitim planlarınızı, daha fazla araçla zenginleştirirken tüm süreci sadeleştirin. Hem eğitmenler hem kullanıcılar için mümkün olan en iyi uzaktan eğitim teknolojilerini kullanıma kolay hale getirin.

Kullanıma Hazır Uzaktan Eğitim ve Çalışma Paketleri

Vedubox, üç temel ihtiyaç için gerekli özellikleri bir araya topladığı üç paket sunuyor. Eğitiminizin ihtiyaçlarını belirleyin, uzaktan eğitim vermek ve online sınav düzenlemek için istediğiniz paketi kullanmaya başlayın.

22@1x

Uzaktan Eğitim Sistemi

Şirketler ve eğitim kurumları için hepsi bir arada uzaktan eğitim sistemi.
Vedubox’ın sunduğu tüm özellikleri bir arada kullanın. Çalışan eğitimi, müşteri eğitimi, bayi eğitimi ile bağlılığı ve işbirliğini artırın. Hangi alanda olursa olsun uzaktan eğitim süreçlerinden daha fazla verim alın. Yönetici ve kullanıcı panelleri ile kullanıcı deneyimini, kendi logonuz ve domain’inizi kullanarak sistemi kişiselleştirin. Dakikalar içinde eğitimi dijitale taşıyın.
11@1x

Canlı Eğitim Yönetimi

Zoom’u LMS özellikleriyle
zenginleştirin.
Zoom’u interaktif tahta, doküman paylaşımı ve takvim ile bir sanal sınıfa dönüştürmek için Vedubox’ın ihtiyacınız olan özelliklerini bir araya getirin. Sizin eğitiminize göre kurgulanmış, eğitim yönetimi paketi ile canlı eğitimlerinizde son teknolojiden faydalanın, bunun için ihtiyaç duymadığınız özelliklere para ödemeyin. Dakikalar içinde canlı eğitiminiz hazır!
33@1x

Sınav ve Test Modülü

Vedubox’ı entegre modüller ile tam size göre bir sisteme dönüştürün.
Şirketler, kurumlar ve özel ders eğitmenler için Sınav ve Test Modülü kullanıcılarına sınav ve test yapmayı sağlar. Bu modül içerisine soru ve test havuzu hazırlayın, havuzdaki sorulardan sınav oluşturun. Farklı formatlarda sorulardan oluşacak sınavınız için önkoşulları, sınav süresini, soru sırasını dilediğiniz gibi seçin. Kişiselleştirdiğiniz sınavları güvenle uygulayın!
noun people 2989920 1 @1x
polygon 1@1x

Vedubox ile Dijitalleşen Sektörler

Vedubox farklı sektörlerin değişen dijital dönüşüm ihtiyaçlarına etkili çözümler sunuyor. Çağın en ileri teknolojilerini bir araya getiren sistemlerle siz de sektöründe fark yaratan şirketler arasındaki yerinizi alın.

Online eğitimden toplantıya, ihtiyaçlarınızı belirleyin, size en uygun çözümlerle tanışın.

Vedubox ile Online Eğitim ve Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştırın.

Öğrenme Yönetim Sistemi ve İletişim Portalı sayesinde video konferans, webinar ve sanal
sınıf etkinlikleriniz Zoom ve Microsoft Teams destekli Vedubox ile hızlı, pratik ve ekonomik.

Dünyanın en ileri teknolojilerini Vedubox'a entegre kullanın.

Vedubox, Zoom, Vimeo,Microsoft ve Google başta olmak üzere dünyanın en son teknoloji ürünleriyle güçlerini birleştiriyor.

Sık Sorulan Sorular

Uzaktan eğitim sistemi zaman ve mekan bağlamında öğrenme kaynağının uzak olduğu eğitim modeli olarak nitelendirilir. Zaman ve mekan kavramından tamamen bağımsız biçimde öğretim üyesi ve öğrencinin okula gelme zorunluluğu olmadan mevcut sanal sistem üzerinden canlı, sesli, görüntülü olarak derslerin işlenebildiği, görüntülenebildiği sistemdir. 

Uzaktan eğitim sistemi, uzun yıllardan beri süre gelen birçok farklı gelişmiş ülkede uygulanan, ölçme ve değerlendirme metotları geliştirilen, modern ve büyük donanıma sahip olan bir eğitim sistemidir. Bundan dolayı çoğu zaman yüz yüze eğitim sistemine göre daha çok etkili, verimli hale gelen sistemde öğrenciler ders kayıtlarına da hızlı biçimde ulaşarak dersleri tekrar tekrar izleme şansı yakalıyor. Öğrenci merkezli ve fırsat eşitliği sunmasından kaynaklı olarak da uzaktan eğitim sistemi yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır. 

Uzaktan eğitim sisteminin en büyük avantajlarından biri de 7/24 derslere ulaşım sağlanması ve geleneksel öğretimin dışına çıkılarak derslerin daha iyi, verimli ve olumlu geçmesini de sağlamasıdır.

Eğitmen ve öğrencilerin aynı sınıf ortamında yer aldığı geleneksel, yüz yüze örgün eğitim sisteminden farklı olarak online eğitim sistemi, öğrenciler ve eğitmenlerin fiziksel olarak aynı mekanda bulunmadan eğitim sistemini sürdürdüğü bir sistemdir.

Sanal sınıflarda anlatılan dersler, online eğitim sistemi kapsamınca internet bağlantısı olan her yerden işlenebilir. Tıpkı sınıftaymış gibi canlı olarak derslere katılımın da sağlandığı sistemde yazı tahtası da kullanılarak çeşitli materyaller üzerinden dersler kolaylıkla anlatılmaktadır. Öğrencilerin de derslere görüntülü veya sesli olarak katılım gösterdiği online eğitim sisteminde tüm öğrenciler ayrıca istedikleri zaman derslerin tekrarını izleyebilir. Böylece öğrencilerin ilgili derslerden daha fazla verim alması ve ilgili derslerde daha başarılı olması da mümkün hale gelir.

Okul yönetim sistemi, okullardaki işleyişin kolay ve hızlı biçimde yönetilmesini sağlayan, okul içi ve okul dışı iletişimin kesintisiz biçimde sağlanmasında etkili olan teknolojilerdir. Okul içi iletişim öğrenci, öğretmen ve idare haberleşmesi; okul dışı iletişim ise velileri kapsamaktadır. Veli bilgilendirme sistemi, öğrenci takibi sistemi, yoklama ve ders programı gibi çeşitli işlevlerin gerçekleştirildiği okul yönetim sistemi, tek bir program sayesinde tüm işlevlerin eksiksiz biçimde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Okul otomasyonu olarak da adlandırılan okul yönetim sistemi, okulların ihtiyaçlarına göre geliştirilip güncelleştirilebilen yazılım sistemleridir. 

Bu sistem içerisinde öğrenci takibi modülü gibi çok kapsamlı modül vardır. Ödev verilmesi, ödev kontrolü, yoklamaların alınması, okul servisi izleme uygulamaları gibi çeşitli konular bu modül içerisinde ele alınır. Veli bilgilendirme modülünde ise okulda olmayan öğrencilerin velilere daha hızlı bilgilendirilmesi, öğrenciler hakkında veli ile daha kolay biçimde iletişime geçilmesi için hazırlanan modüldür. Bu tür modüllerin yer aldığı okul yönetim sistemi sayesinde eğitim işleyişi ve okul dışı işleyiş daha hızlı ve programlı biçimde ilerletilmektedir. Bu sayede başarı da daha kolay ve hızlı biçimde sağlanmaktadır.

Çevrimiçi ders sistemi, eğitim kuruluşlarının, okulların ve yöneticilerin internete bağlı bilgisayarlar, akıllı telefonlar ya da başka cihazlar vasıtasıyla internet üzerinden öğrencilere ders içeriklerini aktarmasını sağlayan sistemdir.

Eş zamanlı olmayan, asenkron eğitim sistemi olarak da adlandırılan çevrimiçi ders sisteminde öğrenciler derslere canlı olarak da katılabileceği gibi istedikleri zamanlarda kolaylıkla erişim sağlayabilecekler. Kayıtlı dersleri izleyerek öğrenme verimliliklerini artıracaktır. Birden çok öğrencinin aynı anda katılım gösterdiği senkron çevrimiçi ders sistemlerinde ise sanal sınıflarda öğrenciler eğitmenlerinden ilgili dersin eğitimini alacak ve birbirleriyle de etkileşim halinde olacaktır. İnteraktif olarak işlene bu dersler öğrenci ve öğretmenleri zaman ve mekan bağlamında bağımsız olarak birbirleriyle sanal bir ortamda buluştursa da öğrencilerin ders anlamında daha iyi verim almaları sağlanmaktadır.

Eğitimi daha kolay, sürdürülebilir ve verimli kılınması amacıyla tercih edilen çevrimiçi ders sistemi modeliyle birlikte öğrencilerin istedikleri zaman ilgili derslerde bilgiye ulaşımı daha da hızlandırılmış olup başarı seviyesi de bu vesileyle artırılmıştır.

Çevrimiçi eğitim sistemi, eğitmenler ile öğrencilerin zaman ve mekandan bağımsız olarak sanal bir sınıf ortamında buluşmasıyla eğitimin sürdürüldüğü online sistemlerdir. Yüz yüze eğitim modeline göre daha modern ve yenilikçi yapılarla geliştirilen çevrimiçi eğitim sistemi sayesinde öğrenciler kendilerini daha fazla geliştirme, derslerinde daha fazla başarılı olma ve öğrencilerine daha hızlı ulaşabilme imkanını da bulmaktadır. 

Eğitmenlerin ve öğrencilerin canlı olarak sanal sınıfa katılım göstererek dersleri tıpkı bir sınıf ortamındaymış gibi yine derslere ilgili katılımın sağlanabildiği, soruların sorulabildiği ve etkileşimin yüksek olabildiği bir eğitim modeli olan çevrimiçin eğitim sisteminde sürdürülebilir başarı da hızlı ve kolay biçimde elde edilebilir. Bilgiye daha hızlı olarak ulaşılabilen çevrimiçi eğitim sistemi kapsamınca eğitmenler ilgili derslerin eğitimini daha kolay ve eşit fırsatlar eşliğinde öğrencilere aktarabilir.

E-Eğitim sistemi, internet vasıtasıyla günümüzde eğitim sisteminin ilerletilmesi için çözüm olarak geliştirilen ve verim alınan eğitim modellerinden biridir. Çok önemli bir inovasyon olan e-eğitim sisteminde asıl amaç öğrenci ve eğitmenlerin memnuniyeti olup eğitimlerin en yüksek seviyede verimli hale getirilmesidir.

Öğrencilerin diledikleri zamanlarda diledikleri mekanlarda e-eğitim modeli üzerinden sanal sınıflara erişim sağlayacağı, dersleri canlı veya kayıttan izleyebileceği bir sistem olan e-eğitim sisteminde öğrenci başarıları daha da artırılmaktadır. Eğitmenler ile öğrencileri sanal bir sınıfta toplayarak eğitimin istikrarını koruyan bu eğitim sisteminde bilgiye daha hızlı erişilmekte, ders konuları daha iyi özümsenmekte ve sınavlarda da bir o kadar başarılı olunabilmektedir. Günümüzün zorunlu şartlarına bağlı olarak tercih edilen ve geliştirilen e-eğitim sistemiyle birlikte öğrenci ve eğitmenler arasındaki etkileşim de artırılmakta, gerekli materyaller üzerinden dersler en kolay biçimde anlatılmaktadır.

Online akademi sistemi, birçok eğitim sektörünün kendi iş eğitimlerini öğrencilerine daha hızlı, kolay ve pratik biçimde aktardığı sistemdir. Günümüzde yazılım, sosyal medya, psikoloji gibi çeşitli iş sektörlerine bağlı olarak çalışan firmalar gerek kendi bünyelerine almak istedikleri personellere gerek kendi bünyesindeki çalıştırdığı personellere gerekse de bu alanlarda bilgi, birikimini yükseltmek isteyen kişilere sektör bağlamında eğitimler vererek bu alandaki tecrübelerini artırmaktadır.

Eğitimleri yüz yüze eğitim modelinden ziyade daha geniş alanlara yayılarak daha çok kişiye ulaştırmak adına online akademi sistemi tercih edilmektedir. Online akademi sistemi sayesinde bu tür sektör bazındaki eğitimleri almak isteyenler istedikleri zamanlarda eğitimlerin kayıtlarına ulaşabilir ve bu alanlarda kendilerini daha iyi biçimde geliştirebilirler. Aynı zamanda interaktif ortamda eş zamanlı olarak da katılım gösterebilen eğitmen ve öğrenciler bu sayede etkileşimlerini de artırarak ilgili eğitimlerden gerekli verimlerin alınması da sağlanmaktadır. Günümüzde firmaların yaygın olarak tercih ettiği bu eğitim modeli sayesinde ilgili sektörlere tecrübeli, bilgi seviyesi yüksek personeller de kolaylıkla yetiştirilmektedir.

Özel şirketlerin üretmiş oldukları marka, hizmet ve malların piyasa içerisinde olumlu karşılık bularak tüketici tarafından talep edilmesi, ürün yönetiminin başarısı ile doğrudan orantılıdır. Ürün yönetimi de yine şirketler tarafından oldukça önemli olup başından sonuna kadar takip edilmesi gereken bir süreçtir.

Ürünün fikir aşamasından itibaren üretimi ve fiyatlandırılması, doğru satış stratejilerinin izlenmesi ve piyasaya sürülerek müşteri ile buluşturulması ürün yönetimi süreçleridir. Bu sürecin başından beri planlanması, organize edilmesi ve kontrollerinin de sağlanması ürün eğitim sistemi ile mümkündür. 

Ürün yönetimi eğitimi sistemi, zengin içeriğe sahip olup sanal bir platform üzerinden çeşitli video ve görsel destekler de sunularak konuların takip edildiği, derslerin tekrar tekrar izlene bildiği bir sistemdir. Ürün yönetimi eğitimi, katılımcıların ilgili ürün yönetimi süreçlerinde ne olup bittiği, ürün yöneticisinin ne gibi görevlere sahip olduğu gibi konuların öğrenilmesi için ideal bir eğitimdir. Bu eğitim ürün yönetimi eğitim sistemi üzerinden online olarak sunulan bir eğitim olup firmaların ürün yönetim süreçlerinde verim alması ve ilgili ürünün müşteriler tarafından daha çok talep görmesi açısından da önemli bir noktadadır.

Online eğitimin geleceğini
Vedubox'la yakalayın!

Uzaktan Eğitim İçin
Hepsi Bir Arada Platform.

Vedubox ile eğitimlerinizi kolayca hazırlayın, test ve sınav yapın, tüm eğitim  sürecini aynı yerden yönetin. Kullanıcılarınızı, en iyi uzaktan eğitim  teknolojileriyle tanıştırın.

Tüm dünyadan

şirketler ve eğitim kurumları
bize güveniyor

noun platform 3384178@1x

Uzaktan eğitimlerinizi tek platformdan yönetin.

Uzaktan eğitim ve iletişim için ihtiyacınız olan en iyi teknolojileri tek çatı altında kullanarak bütünleşik çözümlere tek platformdan ulaşın. 

Çok sayıda uygulama ve aracı bir arada kullanarak eğitimlerinizi oluşturun, eğitim kaynaklarını yükleyin, interaktif canlı ya da video ders yapın, yoklama alın, test ve sınav yapın,sertifika verin.

Kullanıcı paneli ile kullanıcılarınızın birbiriyle
etkileşime geçmesini, takvim ve eğitim materyallerine kolayca erişmesini sağlayın.

noun safe 4027311@1x

Daha güvenli ve ekonomik eğitimler verin.

Bulut sunucular üzerinden hizmet veren Vedubox ile sunucu, sistem yönetimi ve bakımı, yedekleme ve güvenlik gibi yüksek maliyetlerden kurtulun.

PDF, sunum, video ya da kütüphane… Vedubox ile eğitimlerinize farklı formatlarda eğitim kaynağı ekleyin, canlı derslerinizi tekrar izlenmesi için sisteme kaydedin, oluşturduğunuz test ve sınavları güvenle uygulayın. Uçtan uca veri şifreleme, SSO, sürekli erişebilirlik, yedekli veri depolama ve güçlü gizlilik korumaları ile IT departmanınız için işleri hafifletin.

noun economic 2059764@1x

En iyi uzaktan eğitim araçlarından faydalanın.

İletişim ve uzaktan eğitim çözümleri sunan araçları, online ödeme servisleri, Zoom’un yanı sıra Google ve Microsoft ürünleri ile entegre olarak kullanın.
Güçlü araçlarımızla uzaktan eğitimlerinizi istediğiniz gibi kişiselleştirin, etkileşimi artıracak ögeler ekleyin, farklı formatları bir arada kullanın. Eğitim planlarınızı, daha fazla araçla zenginleştirirken tüm süreci sadeleştirin. Hem eğitmenler hem kullanıcılar için mümkün olan en iyi uzaktan eğitim teknolojilerini kullanıma kolay hale getirin.

Kullanıma Hazır Uzaktan Eğitim ve Çalışma Paketleri

Vedubox, üç temel ihtiyaç için gerekli özellikleri bir araya topladığı üç paket sunuyor. Eğitiminizin ihtiyaçlarını belirleyin, uzaktan eğitim vermek ve online sınav düzenlemek için istediğiniz paketi kullanmaya başlayın.

22@1x

Uzaktan Eğitim Sistemi

Şirketler ve eğitim kurumları için hepsi bir arada uzaktan eğitim sistemi.
Vedubox’ın sunduğu tüm özellikleri bir arada kullanın. Çalışan eğitimi, müşteri eğitimi, bayi eğitimi ile bağlılığı ve işbirliğini artırın. Hangi alanda olursa olsun uzaktan eğitim süreçlerinden daha fazla verim alın. Yönetici ve kullanıcı panelleri ile kullanıcı deneyimini, kendi logonuz ve domain’inizi kullanarak sistemi kişiselleştirin. Dakikalar içinde eğitimi dijitale taşıyın.
11@1x

Canlı Eğitim Yönetimi

Zoom’u LMS özellikleriyle
zenginleştirin.
Zoom’u interaktif tahta, doküman paylaşımı ve takvim ile bir sanal sınıfa dönüştürmek için Vedubox’ın ihtiyacınız olan özelliklerini bir araya getirin. Sizin eğitiminize göre kurgulanmış, eğitim yönetimi paketi ile canlı eğitimlerinizde son teknolojiden faydalanın, bunun için ihtiyaç duymadığınız özelliklere para ödemeyin. Dakikalar içinde canlı eğitiminiz hazır!
33@1x

Sınav ve Test Modülü

Vedubox’ı entegre modüller ile tam size göre bir sisteme dönüştürün.
Şirketler, kurumlar ve özel ders eğitmenler için Sınav ve Test Modülü kullanıcılarına sınav ve test yapmayı sağlar. Bu modül içerisine soru ve test havuzu hazırlayın, havuzdaki sorulardan sınav oluşturun. Farklı formatlarda sorulardan oluşacak sınavınız için önkoşulları, sınav süresini, soru sırasını dilediğiniz gibi seçin. Kişiselleştirdiğiniz sınavları güvenle uygulayın!
noun people 2989920 1 @1x

Vedubox ile Dijitalleşen Sektörler

Vedubox farklı sektörlerin değişen dijital dönüşüm ihtiyaçlarına etkili çözümler sunuyor. Çağın en ileri teknolojilerini bir araya getiren sistemlerle siz de sektöründe fark yaratan şirketler arasındaki yerinizi alın.

Online eğitimden toplantıya, ihtiyaçlarınızı belirleyin, size en uygun çözümlerle tanışın.

Vedubox ile Online Eğitim ve Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştırın.

Öğrenme Yönetim Sistemi ve İletişim Portalı sayesinde video konferans, webinar ve sanal
sınıf etkinlikleriniz Zoom ve Microsoft Teams destekli Vedubox ile hızlı, pratik ve ekonomik.

Dünyanın en ileri teknolojilerini Vedubox'a entegre kullanın.

Vedubox, Zoom, Vimeo,Microsoft ve Google başta olmak üzere dünyanın en son teknoloji ürünleriyle güçlerini birleştiriyor.

Sık Sorulan Sorular

Uzaktan eğitim sistemi zaman ve mekan bağlamında öğrenme kaynağının uzak olduğu eğitim modeli olarak nitelendirilir. Zaman ve mekan kavramından tamamen bağımsız biçimde öğretim üyesi ve öğrencinin okula gelme zorunluluğu olmadan mevcut sanal sistem üzerinden canlı, sesli, görüntülü olarak derslerin işlenebildiği, görüntülenebildiği sistemdir. 

Uzaktan eğitim sistemi, uzun yıllardan beri süre gelen birçok farklı gelişmiş ülkede uygulanan, ölçme ve değerlendirme metotları geliştirilen, modern ve büyük donanıma sahip olan bir eğitim sistemidir. Bundan dolayı çoğu zaman yüz yüze eğitim sistemine göre daha çok etkili, verimli hale gelen sistemde öğrenciler ders kayıtlarına da hızlı biçimde ulaşarak dersleri tekrar tekrar izleme şansı yakalıyor. Öğrenci merkezli ve fırsat eşitliği sunmasından kaynaklı olarak da uzaktan eğitim sistemi yaygın olarak tercih edilmeye başlanmıştır. 

Uzaktan eğitim sisteminin en büyük avantajlarından biri de 7/24 derslere ulaşım sağlanması ve geleneksel öğretimin dışına çıkılarak derslerin daha iyi, verimli ve olumlu geçmesini de sağlamasıdır.

Eğitmen ve öğrencilerin aynı sınıf ortamında yer aldığı geleneksel, yüz yüze örgün eğitim sisteminden farklı olarak online eğitim sistemi, öğrenciler ve eğitmenlerin fiziksel olarak aynı mekanda bulunmadan eğitim sistemini sürdürdüğü bir sistemdir.

Sanal sınıflarda anlatılan dersler, online eğitim sistemi kapsamınca internet bağlantısı olan her yerden işlenebilir. Tıpkı sınıftaymış gibi canlı olarak derslere katılımın da sağlandığı sistemde yazı tahtası da kullanılarak çeşitli materyaller üzerinden dersler kolaylıkla anlatılmaktadır. Öğrencilerin de derslere görüntülü veya sesli olarak katılım gösterdiği online eğitim sisteminde tüm öğrenciler ayrıca istedikleri zaman derslerin tekrarını izleyebilir. Böylece öğrencilerin ilgili derslerden daha fazla verim alması ve ilgili derslerde daha başarılı olması da mümkün hale gelir.

Okul yönetim sistemi, okullardaki işleyişin kolay ve hızlı biçimde yönetilmesini sağlayan, okul içi ve okul dışı iletişimin kesintisiz biçimde sağlanmasında etkili olan teknolojilerdir. Okul içi iletişim öğrenci, öğretmen ve idare haberleşmesi; okul dışı iletişim ise velileri kapsamaktadır. Veli bilgilendirme sistemi, öğrenci takibi sistemi, yoklama ve ders programı gibi çeşitli işlevlerin gerçekleştirildiği okul yönetim sistemi, tek bir program sayesinde tüm işlevlerin eksiksiz biçimde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Okul otomasyonu olarak da adlandırılan okul yönetim sistemi, okulların ihtiyaçlarına göre geliştirilip güncelleştirilebilen yazılım sistemleridir. 

Bu sistem içerisinde öğrenci takibi modülü gibi çok kapsamlı modül vardır. Ödev verilmesi, ödev kontrolü, yoklamaların alınması, okul servisi izleme uygulamaları gibi çeşitli konular bu modül içerisinde ele alınır. Veli bilgilendirme modülünde ise okulda olmayan öğrencilerin velilere daha hızlı bilgilendirilmesi, öğrenciler hakkında veli ile daha kolay biçimde iletişime geçilmesi için hazırlanan modüldür. Bu tür modüllerin yer aldığı okul yönetim sistemi sayesinde eğitim işleyişi ve okul dışı işleyiş daha hızlı ve programlı biçimde ilerletilmektedir. Bu sayede başarı da daha kolay ve hızlı biçimde sağlanmaktadır.

Çevrimiçi ders sistemi, eğitim kuruluşlarının, okulların ve yöneticilerin internete bağlı bilgisayarlar, akıllı telefonlar ya da başka cihazlar vasıtasıyla internet üzerinden öğrencilere ders içeriklerini aktarmasını sağlayan sistemdir.

Eş zamanlı olmayan, asenkron eğitim sistemi olarak da adlandırılan çevrimiçi ders sisteminde öğrenciler derslere canlı olarak da katılabileceği gibi istedikleri zamanlarda kolaylıkla erişim sağlayabilecekler. Kayıtlı dersleri izleyerek öğrenme verimliliklerini artıracaktır. Birden çok öğrencinin aynı anda katılım gösterdiği senkron çevrimiçi ders sistemlerinde ise sanal sınıflarda öğrenciler eğitmenlerinden ilgili dersin eğitimini alacak ve birbirleriyle de etkileşim halinde olacaktır. İnteraktif olarak işlene bu dersler öğrenci ve öğretmenleri zaman ve mekan bağlamında bağımsız olarak birbirleriyle sanal bir ortamda buluştursa da öğrencilerin ders anlamında daha iyi verim almaları sağlanmaktadır.

Eğitimi daha kolay, sürdürülebilir ve verimli kılınması amacıyla tercih edilen çevrimiçi ders sistemi modeliyle birlikte öğrencilerin istedikleri zaman ilgili derslerde bilgiye ulaşımı daha da hızlandırılmış olup başarı seviyesi de bu vesileyle artırılmıştır.

Çevrimiçi eğitim sistemi, eğitmenler ile öğrencilerin zaman ve mekandan bağımsız olarak sanal bir sınıf ortamında buluşmasıyla eğitimin sürdürüldüğü online sistemlerdir. Yüz yüze eğitim modeline göre daha modern ve yenilikçi yapılarla geliştirilen çevrimiçi eğitim sistemi sayesinde öğrenciler kendilerini daha fazla geliştirme, derslerinde daha fazla başarılı olma ve öğrencilerine daha hızlı ulaşabilme imkanını da bulmaktadır. 

Eğitmenlerin ve öğrencilerin canlı olarak sanal sınıfa katılım göstererek dersleri tıpkı bir sınıf ortamındaymış gibi yine derslere ilgili katılımın sağlanabildiği, soruların sorulabildiği ve etkileşimin yüksek olabildiği bir eğitim modeli olan çevrimiçin eğitim sisteminde sürdürülebilir başarı da hızlı ve kolay biçimde elde edilebilir. Bilgiye daha hızlı olarak ulaşılabilen çevrimiçi eğitim sistemi kapsamınca eğitmenler ilgili derslerin eğitimini daha kolay ve eşit fırsatlar eşliğinde öğrencilere aktarabilir.

E-Eğitim sistemi, internet vasıtasıyla günümüzde eğitim sisteminin ilerletilmesi için çözüm olarak geliştirilen ve verim alınan eğitim modellerinden biridir. Çok önemli bir inovasyon olan e-eğitim sisteminde asıl amaç öğrenci ve eğitmenlerin memnuniyeti olup eğitimlerin en yüksek seviyede verimli hale getirilmesidir.

Öğrencilerin diledikleri zamanlarda diledikleri mekanlarda e-eğitim modeli üzerinden sanal sınıflara erişim sağlayacağı, dersleri canlı veya kayıttan izleyebileceği bir sistem olan e-eğitim sisteminde öğrenci başarıları daha da artırılmaktadır. Eğitmenler ile öğrencileri sanal bir sınıfta toplayarak eğitimin istikrarını koruyan bu eğitim sisteminde bilgiye daha hızlı erişilmekte, ders konuları daha iyi özümsenmekte ve sınavlarda da bir o kadar başarılı olunabilmektedir. Günümüzün zorunlu şartlarına bağlı olarak tercih edilen ve geliştirilen e-eğitim sistemiyle birlikte öğrenci ve eğitmenler arasındaki etkileşim de artırılmakta, gerekli materyaller üzerinden dersler en kolay biçimde anlatılmaktadır.

Online akademi sistemi, birçok eğitim sektörünün kendi iş eğitimlerini öğrencilerine daha hızlı, kolay ve pratik biçimde aktardığı sistemdir. Günümüzde yazılım, sosyal medya, psikoloji gibi çeşitli iş sektörlerine bağlı olarak çalışan firmalar gerek kendi bünyelerine almak istedikleri personellere gerek kendi bünyesindeki çalıştırdığı personellere gerekse de bu alanlarda bilgi, birikimini yükseltmek isteyen kişilere sektör bağlamında eğitimler vererek bu alandaki tecrübelerini artırmaktadır.

Eğitimleri yüz yüze eğitim modelinden ziyade daha geniş alanlara yayılarak daha çok kişiye ulaştırmak adına online akademi sistemi tercih edilmektedir. Online akademi sistemi sayesinde bu tür sektör bazındaki eğitimleri almak isteyenler istedikleri zamanlarda eğitimlerin kayıtlarına ulaşabilir ve bu alanlarda kendilerini daha iyi biçimde geliştirebilirler. Aynı zamanda interaktif ortamda eş zamanlı olarak da katılım gösterebilen eğitmen ve öğrenciler bu sayede etkileşimlerini de artırarak ilgili eğitimlerden gerekli verimlerin alınması da sağlanmaktadır. Günümüzde firmaların yaygın olarak tercih ettiği bu eğitim modeli sayesinde ilgili sektörlere tecrübeli, bilgi seviyesi yüksek personeller de kolaylıkla yetiştirilmektedir.

Özel şirketlerin üretmiş oldukları marka, hizmet ve malların piyasa içerisinde olumlu karşılık bularak tüketici tarafından talep edilmesi, ürün yönetiminin başarısı ile doğrudan orantılıdır. Ürün yönetimi de yine şirketler tarafından oldukça önemli olup başından sonuna kadar takip edilmesi gereken bir süreçtir.

Ürünün fikir aşamasından itibaren üretimi ve fiyatlandırılması, doğru satış stratejilerinin izlenmesi ve piyasaya sürülerek müşteri ile buluşturulması ürün yönetimi süreçleridir. Bu sürecin başından beri planlanması, organize edilmesi ve kontrollerinin de sağlanması ürün eğitim sistemi ile mümkündür. 

Ürün yönetimi eğitimi sistemi, zengin içeriğe sahip olup sanal bir platform üzerinden çeşitli video ve görsel destekler de sunularak konuların takip edildiği, derslerin tekrar tekrar izlene bildiği bir sistemdir. Ürün yönetimi eğitimi, katılımcıların ilgili ürün yönetimi süreçlerinde ne olup bittiği, ürün yöneticisinin ne gibi görevlere sahip olduğu gibi konuların öğrenilmesi için ideal bir eğitimdir. Bu eğitim ürün yönetimi eğitim sistemi üzerinden online olarak sunulan bir eğitim olup firmaların ürün yönetim süreçlerinde verim alması ve ilgili ürünün müşteriler tarafından daha çok talep görmesi açısından da önemli bir noktadadır.

Online eğitimin geleceğini
Vedubox'la yakalayın!