Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Numesys Başarı Hikayesi

Numesys, yazılım pazarının lider şirketlerinden biri. Karmaşık mühendislik hesaplamalarında yenilikçi tasarımlar ve fikirler oluşturan şirket, alanında uzman mühendis kadrosuyla sektörün ihtiyaçlarını takip ediyor.

Numesys Ar-Ge, yerlileştirme ve millileştirme süreçlerine teknik destek sağlıyor. Savunma ve havacılık başta olmak üzere birçok sektördeki firmalara entegre tasarım, analiz, doğrulama ve optimizasyon hizmetleri sunuyor.

Çalışma Alanları

Numesys’in çalışma alanları şöyle sıralanabilir:

 • Önde gelen mühendislik analiz yazılımlarının distribütörlüğü,
 • Yazılımdaki herhangi bir sorunla ilgili teknik destek hizmetleri,
 • Çeşitli uzmanlık alanları ve seviyelerinde farklı eğitimler.

Numesys’in İhtiyaçları

Vedubox ile çalışmadan önce Numesys, dağıttığı yazılımların kullanımı hakkında yüz yüze eğitimler düzenliyordu. Teknolojik altyapıları veya markalarına özel online eğitim platformları yoktu. Örgün eğitimleri Ankara, İzmir ve İstanbul şehirlerinde eğitim sınıflarında organize ediyorlardı.

Ancak, örgün eğitim modeli nedeniyle kitle erişimi ve materyal sağlama konusunda birçok zorlukla karşılaştılar. Örneğin, fiziki sınıf ortamının en fazla 20 kişi içerebilmesi eğitim verdikleri kişi sayısını sınırlandırıyordu.

Ayrıca video anlatımlar gibi tüketimi kolay materyaller üretemiyorlardı. Çeşitli sebeplerle ders kaçıran öğrenciler müfredatta kayboluyordu. Bu nedenle Numesys bir online eğitim platformu aramaya başladı. 

Kaliteli bir eğitim platformu ile erişmek istedikleri özellikler şöyle sıralanabilir:

 • canlı derslere ev sahipliği yapmak,
 • yeniden izlemek için canlı dersleri kaydetme,
 • video ders paylaşmak,
 • ödev vermek,
 • daha geniş kitlelere ulaşmak,
 • zaman ve mekan sınırlamalarını ortadan kaldırmak.

Vedubox Çözümleri

Numesys, Vedubox ile işbirliği yaparak Nisan 2019’da Numesys Öğrenme Portalını kurdu. Bu Vedubox tabanlı online eğitim platformunda en yaygın ve popüler eğitim modüllerini video derslere dönüştürüldü. Şimdi Numesys, Vedubox sayesinde müşterilerine hem örgün eğitim hem de çevrimiçi kayıtlı içerikler sunuyor.

Esnek öğrenme yolu oluşturun.

Numesys, online eğitim platformu ile ders materyallerine istenilen anda erişim sağlıyor. Öğrenciler katılmadıkları dersleri sonradan izleyebilir. Aynı zamanda sınavlardan önce dersleri tekrar edebilirler. Mobil öğrenme ve mikro öğrenme gibi teknolojiler sayesinde öğrenciler her an her yerden eğitimlerine devam edebilir.

Daha az maliyetle daha fazla kâr elde edin.

Örgün eğitim, eğitmenler, öğrenciler ve şirketler için birçok masraf gerektirir. Örneğin, fiziksel bir sınıf ortamı, elektrik, yemek, ulaşım gibi ihtiyaçlar doğurur. Vedubox, eğitimi mobil hale getirerek eğitim maliyetlerini büyük ölçüde azaltır. Böylece Numesys daha az maliyetli bir eğitim sunarak daha fazla öğrenciye ulaşır, gelirlerini artırır. 

Daha geniş kitlelere erişin.

Vedubox, Numesys’in daha önce örgün eğitimle erişemediği kişilere ulaşmasını sağlar. Bu kısıtlama, fiziksel sınıf kapasitesinden ve sınırlı şehirde açılan eğitim mekanlarından kaynaklanır. Şirket daha önce sadece İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde yüz yüze eğitim veriyordu. Artık etkili ve erişilebilir bir platform olan Vedubox’ı kullanarak geniş kitlelere kolayca ulaşıyorlar.

Online eğitiminizi geliştirmek için Vedubox’ın tüm özelliklerini keşfedin.

Numesys için Ne Değişti?

Numesys ve Vedubox 2019’dan beri birlikte çalışıyor. Bu sebeple Numesys’in 2020 çalışma raporuna bakmak önemli verileri ortaya çıkarabilir.

Numesys 2020 yılında toplam 193 yüz yüze ve online eğitim düzenledi. Bunlar 257 güne denk geliyor. Eğitimler yaklaşık 8000 kişiye ulaştı. Ayrıca, haftada en az bir kez olmak üzere toplam 84 çevrimiçi web semineri düzenlendi. Eğitim değerlendirme puanları ise, 5 üzerinden 4,54.

2021 verilerine göre platformlarında toplam 3000+ kullanıcı ve sistemlerine yüklenmiş 30+ eğitim içeriği bulunuyor. Vedubox, Numesys’in hedef kitle erişimini en üst düzeye çıkarmayı başardı diyebiliriz.

En önemlisi, tüm eğitim süreci için aynı platformu kullanmak, eğitimin kolay yönetimini ve kontrolünü sağlıyor. Vedubox’ın Numesys’e sağladığı diğer avantajlardan bazıları şunlardır:

 • Daha fazla görünürlük sayesinde gelir artışı,
 • Yüksek müşteri memnuniyeti,
 • Kesintisiz hızda kaliteli dersler,
 • Zaman ve mekanın ortadan kaldırılması,
 • Daha az eğitim maliyeti,
 • Esneklik.

Son olarak, Vedubox her müşterinin talep ve ihtiyaçlarını dikkatle dinler. Bu aynı zamanda Numesys ile olan işbirliğimiz için de geçerli.

14 günlük ücretsiz denemeye göz atın.