Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Ünlem Akademi Başarı Hikayesi

Ünlem Akademi, kişilerin ve kurumların gelişimlerini online eğitimlerle destekleyen ve tüm bu süreçlerinde Vedubox’ı kullanan bir marka. Mesleki ve teknik eğitimler, kişisel gelişim, iletişim ve benzeri birçok alanda ileri düzey eğitimler sunan Ünlem Sigorta ve Ünlem Akademi Eğitim Departmanı Yöneticisi Deniz Çelik, Vedubox ile olan işbirliğinden bahsediyor. Vedubox ile tanışma hikayelerini, tanışmadan önceki deneyimlerini, en çok hangi modülleri kullandıklarını merak ediyorsanız mutlaka izleyin.

Vedubox ile eğitimlerinizi kolayca hazırlayın, test ve sınav yapın, tüm eğitim sürecini aynı yerden yönetin. Kullanıcılarınızı, en iyi uzaktan eğitim teknolojileriyle tanıştırın.

Ünlem Sigorta; Bireysel Emeklilik, Hayat sigortası ve Elementer sigorta sektöründe lider bir sigorta acentesidir. 2005 yılında Mersin’de Bireysel Emeklilik alanında aracılık yapan ilk acente olma özelliğini taşımaktadır. 

Hakkındaki Videoyu Oynat başarı hikayeleri ünlem sigorta

Ünlem Sigorta/Ünlem Akademi kurumunda Eğitim Departmanı Yöneticisi olan Deniz Çelik’e, Vedubox ile gerçekleşen partnerliğin nasıl bir başarı hikayesine dönüştüğünü sorduk.

Vedubox ile nasıl tanıştınız? 

Ünlem Sigorta olarak, birçok farklı ilde açtığımız şubelerden sonra; işe alımın yarattığı personel sayısının artması, fiziki eğitim sürecimizi kısıtlar hale getirmişti. Ayrıca hayatımıza pandeminin girmesiyle de birlikte, uzaktan eğitim bütün şirketler için olduğu gibi bizim için de elzem hale geldiğini farkettik. Bu vesileyle bir platform kurup fiziksel olan eğitim süreçlerimizi online ilerletmeye karar verdik. Çalışanlarımıza daha verimli şekilde ulaşabilmek ve onları daha  hızlı, daha efektif yönetebilmek için Vedubox’ı araştırmalarımız sonucunda bulduk ve bu vesileyle de tanışmış olduk. 

Vedubox’tan önceki online eğitim deneyimleriniz nelerdir?  

Vedubox ile 2019 yılında tanıştık. Yaklaşık 4 yıldır Vedubox ile çalışıyoruz. Daha öncesinde farklı bir LMS modülü ile çalışıyorduk fakat diğer kullandığımız LMS modülünün çok fazla dezavantajları vardı. Kullanıcılar sisteme girdiklerinde çok fazla hata alıyorlardı bunların yanında eğitimlere ulaşmakta ve test sınav modüllerini bulmakta zorlanıyorlardı. Çok fazla negatif geri dönüş alıyorduk bu da süreçlerimizi çok geciktiriyordu, bu yüzden yeniden bir arayışa başladık. Bu sırada Vedubox ile tanışmış olduk. 

Vedubox ile hayatınızda neler değişti? 

Öncelikle uzaktan eğitimde yaşadığımız en büyük problem, çalışanlarımızın bizzat başında duramadığımız ve takip edemediğimiz için, insanların evinde bir videoyu açıp, başından kalkıp gidiyor mu yoksa gerçekten etkin bir şekilde ders yapıyor mu bunu ölçümleyebilmekti. Vedubox’ın LMS modülünün buradaki en büyük farkı da çalışanlarımızın videoları izleme sürecinde karşılarına beklenmedik anlarda sorular çıkarmasıydı. Bu yüzden Vedubox’ın etkileşimli video içerikleri bize çok büyük avantaj sağladı. Bunun yanında test ve sınav modüllerinin olması, kişilerin öğrenim sürecinin yeterince kolaylaşıp kolaylaşmadığını ölçümlememize neden oldu. Raporlama modülü sayesinde uzaktan çalıştığımız çalışanlarımızın sisteme giriş işlemlerinden, çeşitli farklı modüllerdeki aktivitelerine kadar olan bir raporlama altyapısı oluşturulmuş oldu. Bunun yanında hızlı, ulaşılabilir, etkin bir destek ekibinin de olması ve şirketin spesifik ihtiyaçlarına göre geliştirilebilir bir altyapısının da olması Vedubox’ın bize sağladığı en büyük kolaylıklardan diyebiliriz.

Vedubox size nasıl avantajlar sağlıyor?

Vedubox aslında bizim hayatımızda şöyle bir değişiklik yaratmış oldu. Aynı anda çok fazla personel işe aldığımızda onların başlangıç eğitimlerini çok hızlı şekilde organize edebilme şansına sahip olduk. Aynı zamanda insan kaynakları departmanımız birçok ilde mülakatlar yaptığı için canlı görüşme modülü sayesinde gün içerisinde birçok mülakatı uzaktan gerçekleştirebilir hale geldiler. Dolayısıyla daha sistemli, daha hızlı ve daha verimli olduğumuz için hem eğitim ve insan kaynakları maliyetlerimiz ciddi anlamda düşmüş oldu hem de hızlı büyüme odaklı bir şirket olduğumuz için hızımıza hız kattı diyebiliriz. 

Vedubox’ın en çok hangi modüllerini kullanıyorsunuz?

Vedubox’ın en çok video konferans modülünden faydalanıyoruz. Bunun yanında online etkileşimli video, test ve sınav modülü en çok kullandığımız özelliklerden, aynı zamanda yapmış olduğumuz canlı eğitimlerimizde video konferanslarımızda anket modülünden faydalanıp eğitim verimliliğimizi de ölçümleyebiliyoruz. Marketplace özelliği ile eğitimlerimizi diğer kurumlara açıp satışlarımızı gerçekleştirebiliyoruz. Burada bir ek gelir de yaratabiliyoruz. Tecrübemizi deneyimimizi aynı zamanda bir üretime dönüştürmüş oluyoruz. Daha kullanmış birçok özelliği var ama en çok bunlardan faydalanıyoruz diyebilirim.  

Online Eğitim ile ilgili hedefleriniz neler?

Yeni dönemde Vedubox’ın gün geçtikçe geliştirilmekte olan etkinlik modülünü kullanmayı planlıyoruz. Burada etkinlikler ve webinar organizasyonların düzenlemeyi planlıyoruz. Bunun dışında yine yeni geliştirilen Metaverse modülü çok ilgimizi çekmekte ve burada yer almak istiyoruz. Çünkü Ünlem Sigorta’nın yenilikçi ve Vedubox’ın da bu alanda sürekli kendini geliştiren bir firma olması bizi çok iyi partnerler haline getiriyor. 

Vedubox’ın en sevdiğiniz özellikleri neler? 

Vedubox için söyleyebileceğimiz birçok güzel şey var. Bunlar başlıca; destek ekibinin çok güler yüzlü olmasının yanında hem kullanıcılarımızdan hem müşterilerimizden hem kurumsal iş ortaklarımızdan gelen taleplere çok hızlı dönmeleri, yeni ihtiyaçlar doğrultusunda gelişime çok açık olmaları, AR-GE tarafını sürekli çalışıyor olması, sistemde sürekli yeni güncellemelerle aslında daha hızlı daha efektif daha kullanıcı dostu bir yazılım haline dönüştürme çabaları diyebilirim.