Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Bambu Başarı Hikayesi

Bambu Gönüllü Eğitim Platformu, gönüllü eğitimcileri ve öğrencileri bir araya getiriyor. Platformun birincil hedef kitlesi, eğitim sürecinde sosyo-ekonomik zorluklarla karşılaşan dezavantajlı çocuklar. Ekim 2019’dan bu yana dijital çözümler sunarak öğrenciler arasındaki fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmayı hedefliyorlar.

Çalışma alanları

 • Gönüllü eğitimciler, öğrencilere müfredat kapsamında özel ders verir.
 • Eğitmenler sınavlardan önce öğrencilere psikolojik destek sunar.
 • Ebeveynler ve eğitmenler için etkinlikler ve atölye programları düzenlenir.
 • Ebeveynleri ve eğitimcileri çocukların yeteneklerini ve hayal güçlerini desteklemeye teşvik eder.

Bambu’nun İhtiyaçları

Bambu, online derslere pandemiden kısa bir süre önce, Ekim 2019’da başladı. İlk başta herhangi bir online eğitim platformu kullanmadılar. Fakat pandemi ile birlikte geniş kitlelere ulaştıklarında daha organize bir yönteme ihtiyaç duyuldu.

Böylelikle Bambu uzaktan eğitim platformu arayışı başladı. Bu uzaktan eğitim platformu sayesinde:

 • video konferanslar düzenlemek,
 • kayıtlı video dersler paylaşmak,
 • canlı dersler yapmak,
 • quizler ve sınavlar hazırlamak,
 • çevrimiçi toplantılar veya web seminerleri organize etmek,
 • esnek ve kullanımı kolay bir öğrenme yolu oluşturmak istediler.

Bambu’nun ihtiyacı olan şey, online eğitim alanındaki kapasitelerini genişletmek ve yeteneklerini geliştirmekti. Bunun yanı sıra iki ana hedefleri şu şekilde sıralanabilir:

 • daha pratik ve verimli bir eğitim modülü hazırlamak,
 • öğrenci gelişimi ve eğitim başarısı için bir takip sistemi oluşturmak.

Vedubox Çözümleri

Vedubox, Bambu’nun hedeflerine ulaşmak için ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip online eğitim platformu. Vedubox, işbirlikleri esnasında Bambu’nun ihtiyaçlarına özel birçok farklı çözüm sundu.

Kullanıcı dostu arayüz kullanın.

Vedubox teknik sorunları veya kafa karışıklığını azaltan kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Öğrenciler ve gönüllü eğitimciler için net ve düzenli bir öğrenme yolu, modülde ilerlemeyi kolaylaştırır.

Bol etkileşimli dersler yapın.

Vedubox platformuna entegre Mesajlaşma, Görüntülü Görüşme veya Haber Kaynağı gibi özellikler sayesinde hızlı dijital iletişim mümkün. Bu özellikler, gönüllü eğitimciler ve öğrenciler arasındaki etkileşimi artırır. Bu şekilde, öğrenciler ihtiyaç duyduklarında hızlı cevaplar ve yardım alabilir.

Ayrıca Vedubox ile öğrenciler video ve canlı dersler sırasında soru sorabilir. Bu sayede ihtiyaçlarına, sorularına ve endişelerine cevap veren daha interaktif bir eğitim alabilirler.

Öğrencilerin gelişimini takip edin.

Vedubox, her bir gönüllü eğitmen ve öğrencinin sistemde hesap oluşturmasını sağlar. Daha sonra Bambu ekibi, farklı kullanıcılara farklı roller atayabilir: öğrenciler, yöneticiler, veliler, eğitmenler gibi. Bu özellik, kullanıcı etkinliklerinin takibini kolaylaştırır.

Örneğin, öğrencilerden biri izlemesi gereken bir videoyu izlememiş olabilir. Vedubox ile eğitmenler bunu kolayca fark eder ve nedenini sormak için iletişime geçer. Bambu’nun Vedubox’ı tercih etmesindeki en önemli etkenlerden biri de kolay iletişim ve izleme yolları sağlaması.

Ayrıca, Vedubox Exam ve düzenli ödevler, öğrencilerin modül içerisinde ne kadar öğrendiğini gösterir ve gelişimlerini test eder.

Raporlama

Vedubox, düzenli raporlama özelliği sayesinde öğrenci gelişimini takip etmeyi kolaylaştırır. Günlük veya haftalık raporlama hizmetleri, öğrencinin ilerlemesi veya modüllerin verimliliği ile ilgili birçok bilgiyi ortaya çıkarır. Aynı zamanda Bambu ekibi, öğrencileri motive etmek için başarılı olanlara dijital sertifikalar verebilir. Bu raporlar, Bambu’nun kendisini sürekli olarak geliştirmesine yardımcı olur.

Online eğitiminiz için gereken tüm Vedubox özelliklerini keşfedin.

Bambu için Neler Değişti?

Bambu, kuruluşundan bu yana 1.800’den fazla gönüllü eğitimci ve 9.000’den fazla öğrenciyi bünyesine kattı. 19.000’den fazla birebir online ders ve 1.000’den fazla psikolojik destek toplantısı düzenledi. Ayrıca Bambu, çocuklara yönelik 2.200, yetişkinlere yönelik 38 atölye çalışması düzenledi.

Vedubox ile işbirlikleri sayesinde, Bambu’nun eğitim modelinde önemli değişiklikler ve iyileştirmeler meydana geldi. En önemlisi, tüm eğitim süreci için aynı platformu kullanmanın eğitimlerin yönetimini ve kontrolünü kolaylaştırması.

Özetlemek gerekirse, Vedubox’ın Bambu’nun çalışmasına katkılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Eğitime kolay erişim,
 • Eğitimin kolay yönetimi, böylece zamandan ve emekten tasarruf sağlanması,
 • Kullanıcı dostu arayüzü ile minimum teknik sorun,
 • Kullanıcılar ve eğitimciler arasında iyi iletişim,
 • Öğrenci ilerlemesinin ve eğitim başarısının kolay takibi.

Vedubox her müşterinin talep ve ihtiyaçlarını dikkatle dinler. Bu aynı zamanda Bambu ile olan işbirliğimiz için de geçerli.