Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Paylaş

Turkiyenin Zooma Tam Entegre Tek Online Egitim Platformu Vedubox

Türkiye’nin Zoom’a Tam Entegre Tek Online Eğitim Platformu Vedubox

2020 yılını maskeler ardında ve dezenfektanlarla geçirmemize sebep olan salgın birçok alana etki ettiği gibi eğitim alanında da büyük değişimlere sebep olmuştur. Bir anda gündeme giren ve dünya çapında 1,7 milyar öğrenciye yepyeni bir eğitim metodu uygulanmasına sebep olan bu salgın eğitim alanında hem günümüzü hem de geleceği etkilemiştir. Bu süreçte birçok online eğitim aracı gündeme gelmiş ama bir tanesi dikkat çekici şekilde gündeme oturmuştur.

Zoom aslında bir video konferans aracıdır. Klasik video konferans araçlarına kıyasla gelişmiş özellikleri bulunan Zoom, bu yönüyle bir anda kendisini bir uzaktan eğitim aracı olarak bulmuştur. Bu da Zoom’un hisselerinin tavan yapmasına, kullanıcı sayısının artmasına ve gelirinin yükselmesine yol açmıştır. Ama Zoom, tek başına bir online eğitim aracı değildir.

Zoom, bir online eğitim aracı olabilmesi için online eğitimin şartlarını sağlayan birçok özelliğe sahip olmalıdır. Bunu da kendisi yapmadığı için partner firmalar üzerinden bu gerçekleşebilmektedir. Türkiye’de Zoom ile partnerliği bulunan ve Zoom’a tam entegre tek online eğitim platformu olan Vedubox bunlara bir örnektir. Vedubox olarak kullanıcılarımıza hem kendi online eğitim platformumuzu hem de Zoom’un gelişmiş video konferans ve canlı ders araçlarını sunmaktayız.

Neden Zoom?

Zoom, yukarıda da bahsettiğimiz gibi klasik video konferans araçlarından ayrılmaktadır. Zoom’un kuruluş amacı da tamamen budur. Geliştirilmeye başlandığı günden bugüne kadar dahil edilen tüm geliştirmeler de bu yönden ilerlemektedir. Güvenli ve kaliteli bir altyapı, bire bir görüşmelerde sınırsız konuşma imkanı ve toplu görüşmelerde 40 dk. ücretsiz görüşebilme hakkı bulunmaktadır.

Bunun haricinde, altyapısı sayesinde görüntü ve ses iletimi oldukça kaliteli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yani sunucu bakımından da Zoom kullanıcılara büyük olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca ekran paylaşımı, ekrana çizme, dosya paylaşımı, etkileşim ve mesajlaşma araçları, görüşmeyi buluta ya da bilgisayara kaydedebilme gibi özellikleri de dikkat çekici özelliklerdir. Gelişmiş video işleme ve arka plan görüntüleri de Zoom’u benzersiz kılan özelliklerdendir.

Vedubox ve Zoom Partnerliği

Vedubox, Etgigrup bünyesinde geliştirilen bir online eğitim platformudur. Bugüne kadar birçok kuruma ve okula online eğitim, webinar, online sınav gibi birçok konuda hizmet vermiştir. Vedubox olarak altyapımızı online eğitimin gereklerine göre geliştiriyor ve canlı ders aracı olarak da Zoom ile çalışıyoruz.

Zoom’u entegre ettiğimiz sistemimiz, canlı ders yapmaya olanak tanımaktadır. Ayrıca, entegre sistemimiz sayesinde ders sırasında soru sorma, anket düzenleme, sınav yapma, dosya paylaşma, ekran paylaşımı ve çizimi gibi birçok özellik de kullanılabilir olmaktadır. Zoom’a tam entegre olan sistemimiz sayesinde bizden hizmet alan kurumlar Zoom’un tüm imkanlarından da faydalanabilmektedir.

Zoom’un Tüm Özellikleri

Vedubox, Zoom ile gerçekleştirdiği partnerliği sayesinde Zoom’un tüm imkanlarını kullanıcılarına sunmaktadır. Zoom’un sınırlı paketleri, Zoom tek başına kullanıldığında bir eğitim aracı olarak kullanılmasını engelleyecek türdendir. Ayrıca daha birçok online eğitim özelliğine de sahip bulunmamaktadır. Vedubox partnerliği sayesinde Zoom online eğitim araçlarıyla birlikte kullanılabilir olmaktadır. Online eğitim platformu olarak

Vedubox’ı tercih edenler ise Zoom’un son kullanıcıya sunduğu sınırlı kullanımları değil sınırsız imkanlara sahip olmaktadırlar. Daha fazla öğrenci, öğretmen ve yönetici ekleme, daha uzun süreler kullanabilme, bulut sisteme kayıtlarda daha fazla alan ve Vedubox’ın tüm online eğitim araçları bu imkanlar dahilindedir. Ayrıca Zoom’un yüksek kaliteli görüntü ve ses iletimi de canlı dersler için çok önemli bir özelliktir.

Canlı Dersler ve Webinar’lar

Vedubox’ı tercih ederek Zoom altyapısını kullanabilirsiniz. Bu sayede sadece online eğitim değil birçok konuda Vedubox’ı kullanabilirsiniz. Vedubox ile canlı dersler, webinarlar, şirket içi eğitimler, dernek veya vakıf eğitimleri, özel öğretmen dersleri, uzaktan çalışma gibi birçok konuda çalışmalar yapabilirsiniz.

Vedubox tüm bu süreçlerde Zoom’a entegre olmanın olanaklarını sunmaktadır. Ayrıca, Vedubox altyapısı ile eğitim içeriklerinizi satabileceğiniz bir online eğitim satış platformuna da erişebilirsiniz.

Türkiye’de bu konuda tam entegrasyon sağlayan tek online eğitim aracı olan Vedubox, sadece bir online eğitim aracı değildir. Birçok alanda Vedubox’ın gelişmiş altyapısı kullanılabilir. Kurumlar, firmalar, kişiler ve okullar Vedubox’ı online çalışmalarında kullanabilirler.

 

Vedubox’ı kullanarak yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi almak, Vedubox ekosistemine dahi olmak ve tüm bu süreçlerle ilgili bizimle iletişime geçmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri