Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Paylaş

vedubox microsoft azure tr

Azure üzerinde çalışan eğitim ve iletişim sistemi Vedubox ile tanışın

Sunduğu yüksek teknoloji ve farklı eğitim modülleriyle uzaktan eğitimde sınır tanımayan Vedubox, şirketlerden devlet kurumlarına, okullardan özel eğitim alanlarına farklı ihtiyaçlar düşünülerek geliştirilen, çok dilli ve entegre bir bulut eğitim sistemi. Azure ve SaaS mimaride hizmet veren Vedubox’ı bu yazıdan keşfedin.

ETGi Grup, kurulduğu 2011’den bu yana uzaktan eğitim, video ve web konferans, sanal sınıf teknolojileri, video ve dijital içerik geliştirme teknolojileri konusunda uzman bir bilişim ve ARGE firması. Kısa adı Vedubox olan ‘Virtual Education Box’ isimli sistemleri ise Türkiye’nin %100 bulut teknolojisine sahip tek entegre video konferans, e-eğitim/uzaktan eğitim, dijital eğitim ve ders yönetim sistemi olarak bugün globalleşme yolunda ciddi adımlar atıyor.  Uygun maliyeti ve esnek yapısı ile kullanıcıların yer ve zaman fark etmeksizin eğitim almalarına olanak sağlayan Vedubox, diğer sunucu ve sistemlerle entegre bir şekilde çalışma olanağı da sunuyor.

Geniş bir müşteri yelpazesine sahip olan Vedubox kurumsal firmalar başta olmak üzere eğitim ve danışmanlık şirketlerine, özel okullara, üniversitelere ve devlet kurumlarına hizmet vermektedir.

Yüksek teknolojiye sahip entegre, güvenli, ekonomik ve ölçeklenebilir teknik altyapısıyla pek çok ihtiyaca aynı anda karşılık vermeyi başaran sistem, uzun yıllardır çok sayıda müşteri tarafından kullanıldığı için ciddi bir kullanıcı deneyimine sahip.

İletişim, konferans ve eğitim platformu Vedubox’a yakın bakış

Vedubox şirketlerin, devlet kurumlarının, kursların, okulların, üniversitelerin ve özel öğretmenlerin ihtiyaçları düşünülerek geliştirilmiş, çok dilli ve gelişmiş bir bulut eğitim sistemi. Müşterilerine, kendi kurumsal kimlikleri altında hizmet veren bu sistem, kolej ve üniversite gibi eğitim kurumları için Flipped Learning (Ters Yüz Öğrenme), Blended Learning (Harmanlanmış Öğrenme), Uzaktan Eğitim ve Online Etüt gibi ihtiyaçlar gözetilerek geliştirildi. Kurumlara sağladığı en yaygın avantaj ise ürün ve hizmetlerine yönelik bayi, müşteri ve personel eğitimlerini, online toplantılarını ve etkinliklerini entegre bir platformda yapabilme imkanı sunabilmesi.

Vedubox LMS, video konferans, webinar, canlı ders/eğitim, SMS, online ödeme gibi özellikleri bütünleşik bir şekilde sunuyor. Sistem bütün özellikleri içerecek şekilde ya da sadece istenilen modüller seçilerek kullanılabiliyor. Vedubox’ta sınırsız ders ya da eğitim oluşturulabiliyor. Yüklenen video, doküman gibi içerikler eğitim yolunu oluşturacak şekilde düzenleniyor ve içeriklerin içine ya da arasına sorular, testler eklenebiliyor. Testler ve sınavlar oluşturulurken öğrencilerin test ve sınav sonuçlarını da analiz edebilen Vedubox, canlı ders, video konferans toplantı ve webinar alanında sınırsız bir alan sağlarken kayıt ve tekrar izleme imkanları da sunabilen bir sistem.

Bulut teknolojisi ve SaaS mimaride hizmet veren Vedubox binlerce kuruma ve milyonlarca kullanıcıya hizmet verecek bir altyapıya sahip. Vedubox Azure’un sağlamış olduğu bulut altyapısı sayesinde kişi sayısı fark etmeksizin dünyada ölçeklenebilir, ucuz ve kaliteli eğitim servisi sağlıyor.

Bulut tabanlı Vedubox ile sınırsız, esnek ve maliyet avantajı sunan eğitim

Kurulum gerektirmeyen Vedubox, %100 bulut teknolojisi üzerinde bulunan, hazır bir sistem. Sadece dakikalar içerisinde sistem teslim edilebilmekte ve internet tarayıcısı ve mobil uygulama aracılığıyla hemen kullanılabilmekte. Bu sayede Vedubox müşterileri sunucu altyapısının ayarlanması, internet bağlantısı, güvenlik önlemleri ve yedekleme gibi çalışmalardan ve maliyet yükünden de kurtarıyor. Sunucu maliyeti olmayan Vedubox; sunucu, sunucu bakımı, sunucu yazılımları alımı ve güncellemelere gerek kalmadan müşterilerine hizmet veren bir platform. Sunucu internet maliyeti de olmayan sistem sayesinde kullanıcılar burada da maliyet avantajı yakalıyor.

Müşteriler sadece sunulan sistem/servis için ödeme yaptığından ilk yatırım maliyetleri çok düşük olmakta ve sistem hemen kullanılabilmekte. Bununla birlikte, ayrı bir teknik personel istihdamına ihtiyaç duyulmayan sistem için teknik personel maliyeti de bulunmuyor.

Yeni teknolojilerle sürekli güncellenen sistem 7/24 uzman mühendisler tarafından yönetiliyor. Yüksek performanslı sınırsız kapasitesiyle binlerce video, doküman yüklemek, donma olmadan yayınlayabilmek, aynı anda istenildiği kadar canlı ders, toplantı ya da webinar yapabilmek mümkün. Ayrıca, sistem içerisinde SMS ve e-posta gönderimi yapılabiliyor. İstenilen modüller kişi sayısına göre alınabildiğinden müşteriler ihtiyaçları kadarını ödeyip, istenilen kullanıcı sayısına göre ölçekleyebilmekte.

Bulut ile sürekli gelişen entegre çözümler

Tamamen Azure üzerinden kurgulanarak geliştirilen Vedubox, Azure üzerindeki farklı bulut teknolojilerinden, sunucuları organik olarak büyütebilme gibi özelliklerden faydalanarak entegre bir sistem sunma hedefiyle tasarlandı. Böylece farklı bulut servislerini de platformlarına kolayca entegre edebilmekte. Azure güvenlik ve firewall hizmetleri sayesinde güvenli ve izlenebilir bir sistem/servis sunabilen Vedubox ekibi, yapay zekâ, chatbot teknolojisi, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik gibi teknolojiler üzerine de çalışıyor. Bu sayede müşterilerin yeni teknoloji ihtiyaçları hızlı bir şekilde sağlanabilecek. Servislerini milyonlarca kullanıcıya ölçekleyebilen Vedubox, Azure teknolojileri sayesinde temel teknoloji geliştirmek gibi bir sürece girmeden direkt müşteri ihtiyaçlarına odaklanabilmekte.

20’ye yakın dilde arayüz sunan Vedubox için hedef, platformun tüm dünyada kullanılabilir olmasını sağlamak. Endonezya’dan Brezilya’ya farklı destinasyonlardan müşterileri olan Vedubox, Azure’un coğrafi yedeklilik ve sunucuların farklı lokasyonlara hizmet verebilmesi gibi imkanlarıyla globalleşme hedefine uygun bir altyapıya sahip.

Çalıştıkları kurumlar özelinde Vedubox’ın bu kurumlara kendi işlerinde iyileşme fırsatı sağladığını belirten ETGİ Grup Genel Müdürü Bilgin Yazar “Kurumlar sadece kendi işine, eğitime odaklanıyor ve buradaki bir çözümü kendi eğitim sistemi içerisinde anında kullanabiliyor. Sistemin kurulması, ayarlanması gibi süreçler yok. Biz hemen bir dakika içinde müşteriye hazır bir sistem teslim ediyoruz. Müşteri bizim 7/24 kesintisiz servis verdiğimizi, müşteri ihtiyaçlarını anlayarak doğru bir şekilde karşılamaya odaklandığımızın farkında ve istediği özelliklerin sisteme entegre bir şekilde ekleneceğini de biliyor. Ne demek entegre bir şekilde? Kredi kartından ödeme özelliği, sms ve e-posta gönderebilme, videolu ya da video animasyonla eğitim yapabilme, video konferans yapabilme, web yayını yapabilme gibi birçok teknoloji iş akışlarına uygun, kendi sistemlerine API ile entegre olabilir şekilde sunuluyor. Bir de tabii maliyetler çok düşüyor.”

 

Kaynak : https://customers.microsoft.com/en-us/story/1361925296048165758-etgi-grup-vedubox-professional-services-tr-turkey

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri