Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Paylaş

birlesik iletisim

Birleşik İletişim Platformları ile Ekip Performansını Artırmanın 5 Yolu

Birleşik iletişim platformları, yalnızca Covid-19 nedeniyle değil, aynı zamanda küresel dijitalleşmenin bir sonucu olarak gündemdeki bir konu haline geldi. Ancak 2020’nin şirketlerin dijitalleşme süreçlerini hızlandırmaları için bir dönüm noktası olduğunu inkar etmek zor.

Uzaktan çalışma modeli, uzun zamandır giderek yaygınlaşsa da, girişimler ve büyük şirketler de dahil olmak üzere birçok şirket için zorunlu bir koşul haline geldi. Sonuç olarak, küresel birleşik iletişim ve işbirliği pazarı 2020’de 2019’a kıyasla yüzde 29’un üzerinde büyüdü.

Bunun nedenine kısaca göz atalım .

Neden Birleşik İletişim Platformları?

İhtiyaçla birlikte süreç içerisinde firmaları destekleyen birçok küçük-büyük platform ve uygulama ortaya çıktı. Teknolojinin, şirketlerin rutin süreçlerini bu yeni formda sürdürmelerine nasıl yardımcı olduğunu görmek umut veriyor.

Koşullara uyum sağlayarak hayatta kalabilmek için alışkanlıkların değiştirilmesi zorunludur ve şirketler bu gerçeği göz ardı etmiyor. Bununla birlikte, tüm süreçleri çevrimiçi olarak yönetmek söz konusu olduğunda bir kaos da ortaya çıkıyor. Bu noktada, tüm karmaşa içinde birleşik iletişim platformları bir  adım öne çıkıyor ve tüm ofis işlerini dijitale taşırken şirketleri rahatlatıyor.

Bir ekibi yönetiyorsanız, uzaktan çalışırken e-posta trafiğinden çok daha fazlasını gerektirdiğini zaten biliyorsunuzdur. Soru sormak veya son toplantıdan bir not almak için, yan odayı ziyaret edemeyiz ve her şey dijital olarak veriye dönüşür. Bu nedenle, her bir veriyi ilgili çalışanlar için erişilebilir hale getirmemiz ve şirketin güvenliği için korumamız gerekir.

Bilgiyi hem paylaşın hem koruyun

Veriler bir uygulamadan diğerine aktarılmadığında çok daha fazla korunur. Artık seyahat etmeyen insanlar gibi, verilerimiz de birleşik iletişim platformları olan güvenli bir evde güvende. Bu platformlarda yine de bilgileri ilgili ekiplerle güvenle paylaşmaya devam edebilirsiniz.

Yöneticiler ve şirket sahipleri için güvenlik önemlidir. Ayrıca çalışanlarınız, istemeden sızdırmayacakları için, bilgilerle başa çıkma konusunda kendilerini daha iyi hissedecekler. Böylece yapmaları gereken şeye odaklanabilirler! İstediğimiz bu.

Öte yandan, dijital ortamda çalışmayı yönetmek için birçok farklı uygulama kullandığınızda, çalışanların birçok giriş bilgisini hatırlaması ve koruması gerekir. BT ekibinin birçok soruna ve soruya cevap vermesi gerekiyor ve hatta daha büyük bir BT ekibine ihtiyacınız olabilir. Ancak, birleşik iletişim platformları genellikle bu hizmeti ücretsiz ve 7/24 sağlar.

Süreç yönetimini basitleştirin

Kişisel olarak kaç tane uygulama kullanıyorsunuz? Yalnızca iş için yaklaşık 10 yeni uygulama eklemeniz gerektiğini düşünün. Cihaz için, zihin için, süreç için bu oldukça büyük bir kaos. Her görev için birçok farklı uygulama kullandığınızda, bir süre sonra neler olup bittiğini takip etmek zor hale gelir.

Birleşik iletişim platformları birçok hizmeti bir arada sunar. Öne çıkan platformlardan biri olan Vedubox’un özelliklerine bir göz atın ve ne demek istediğimizi göreceksiniz. Platformun ana modülleri şunlardır:

  • Egitim İçerik Yönetimi (LMS)
  • Soru Bankası, Test ve Sınav
  • Video konferans
  • Web Semineri (Sanal Sınıf)
  • Sosyal Portal (Blog, Forum, Haber Akışı)
  • e-Ticaret (Portal, Satış Kursları veya Abonelik)

Yukarıda görebileceğiniz gibi, bir platform sanal ofis olarak çalışır ve süreç yönetimini basitleştirir. Sanal ofisinizi daha da kişiselleştirmek için üçüncü taraf sistemlerini bile entegre edebilirsiniz. Böylece herkes sorumlu olduğu departmanlarda ve projelerde neler olup bittiğini görebilir.

Bu, tüm görevleri takip etmek ve uygulamalar arasında kaybolmadan hızlı bir şekilde tamamlamak için harika bir fırsat.

Ekip için işleri kolaylaştırın

Ekibinizin yan görevi, koşullar nedeniyle yazılımı nasıl kullanacağını öğrenmek olabilir. Ancak, onları çeşitli uygulamaların kullanımını öğretmek için değil, uzmanlıkları için işe aldınız.

Uzaktan çalışma için birleşik bir platform kullandığınızda, ekip üyeleri yalnızca bir yazılım öğrenecek ve bu yazılımda kısa sürede mükemmel performans gösterecek kadar uzman olacaklar. Aynı zamanda kendi işlerini yapmak için mücadele etmeyeceklerinden motivasyonları da artacak.

Özellikle evden çalışmaya yeni başlayan kişiler motivasyon bulmakta ve görevine odaklanmakta zorlanabilir. Bir ekip lideri, bu durumu onlar için kolaylaştırarak çözmelerine yardımcı olabilir.

Çalışanların motivasyonuna dair başka bir fayda daha var.

Etkileşim için fırsat yaratın

İnsanların etkileşime ihtiyacı var. Onları motive ve verimli tutmak için etkileşim kurmanın bir yolunu bulmanız gerekir.

Neden mi? 50-500 çalışanı olan 600’den fazla ABD işletmesi, şirketlerin % 63,3’ü çalışanları elde tutmanın aslında onları işe almaktan daha zor olduğunu söylüyor. Çalışanlarınızı elde tutmak için dikkate alınması gereken pek çok şey var ve çalışanların etkileşimi bunlardan biri.

Ayrıca, çalışan bağlılığı yüksek olan şirketler % 21 daha karlı. Bağlılığa yatırım yapmak, uzun vadeli kâr için harika bir yoldur.

Ve birleşik iletişim platformları aynı zamanda sosyal medya gibi çalışır. İnsanlar görevler ve kişisel hayatları hakkında birbirleriyle etkileşime girebilirler. Tıpkı bir ofiste olduğu gibi. İnsanlar bir süre izole olduklarında insan temasını özlerler. Ve etkileşim için her fırsat, ekibin performansına katkıda bulunur.

Kapsamlı bir şekilde analiz edin ve raporlayın

Ekip üyeleriniz nasıl performans gösteriyor? Projeler nasıl gidiyor? Ayrı uygulamaların takibi ve analizi zordur. Her biri başka bir uygulamada gerçekleştirilen birçok adımı olan bir proje düşünün. Yolda kayıplarınız olabilir ve en kötüsü, bu kayıpları bulmanın zor olabilmesi.

Birleşik iletişim platformları ile her şey organize olurken analiz kolay hale gelir. Birçok görev için ekstra zaman ve çaba harcamadan raporları otomatik hale getirebilirsiniz. 

Birleşik iletişim platformları 

Zaman, fiziksel ofislerin ötesine geçmemizi ve iş dünyasını dijitalleştirmemizi gerektiriyor. Her zaman yapmaya çalıştığımız gibi, bu koşulların doğasına yeterince dikkat etmek ve onlara maksimum düzeyde uyum sağlamak gerekir.

Birleşik iletişim platformları yardımıyla ekibinizin mükemmel performans göstermesine yardımcı olabilirsiniz. En iyi teknolojik ve teknik destek sağlanırsa, birleşik platformlar üzerinden uzaktan çalışma daha da iyi sonuçlanabilir. Koşulların kurbanı olmaktansa bu koşullardan yararlanın.

Vedubox’un ekibinizin performansını artıracak özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri