Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Paylaş

schoolgirl writes listening to teacher at videocal 2021 12 09 09 34 20 utc scaled

Okul ve Kurslar İçin Hepsi Bir Arada Online Eğitim Platformları

Okul ve kurslar için hepsi bir arada online eğitim platformları, geleneksel yüz yüze eğitimi dijital dünyaya taşıyor. Bu platformlar ile, öğretmen ve öğrenciler yer ve zaman sınırlandırması olmadan dijital ortamda buluşabilir.

Uzaktan eğitim platformlarının temel özelliklerini ve yararlarını birlikte inceleyelim.

Okul ve kurslar için hepsi bir arada online eğitim platformlarının temel özellikleri

Hepsi bir arada online eğitim platformları, %100 bulut teknolojisi ile okul ve kursları birçok masraftan kurtarıyor. Sunucu, teknik personel veya altyapı gibi hizmetler için ekstra ödeme yapmadan eğitimleri kolay ve erişilebilir hale geliyor.

Bu platformlar, yüz yüze eğitim için gereken tüm özellikleri online ve hibrit eğitim modeline uyarlıyor. Örneğin, online eğitim platformları ile öğretmen-veli veya öğretmen-öğrenci buluşmalarını rahatlıkla organize edebilirsiniz. Ayrıca sistem, okul ve kursların kendi markalarına ait web adresleri ve logoları ile özelleştirmesine izin veriyor.

Okul ve kurslar için hepsi bir arada online eğitim platformları sayesinde tek bir tıkla online akademinizi kurabilirsiniz!

 

Online ve hibrit eğitim konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için şu yazılara göz atın:

 

En iyi online eğitim platformları size nasıl yardımcı olur?

Eğitimlerinizi dijital dünyaya taşırken hepsi bir arada online eğitim platformları yanınızda. Ortaokul, lise ve üniversite gibi farklı eğitim kurumlarınca kullanılan online eğitim platformları, öğrencilerin yaşı ve yeteneklerine uygun olarak kişiselleştirilebilir.

Bu platformlar aracılığıyla canlı dersler, web seminerleri ve web/video konferansları düzenleyebilirsiniz. Dersler sırasında öğrencileri gruplara ayırabilir ve birlikte çalışmalarını sağlayabilirsiniz.

Tüm oturumlar sisteme otomatik olarak kaydedilir. Bu özellik sayesinde öğrenciler, istedikleri zaman istedikleri yerde öğrendiklerini pekiştirebilir veya kaçırdıkları dersleri takip edebilir. Giderek popülerleşen oyunlaştırma teknolojisi ve kullanıcı dostu arayüzler sayesinde, eğitim süreci eğlenceli hale gelir.

İletişimi daha kolay ve hızlı hale getirin.

Öğretmen-öğrenci iletişimi, eğitimin kalitesini ve başarısını büyük ölçüde belirler. Bu sebeple, online ve hibrit eğitim boyunca anlık mesajlaşma ve video görüşme gibi özelliklerin kullanılması çok önemli. Bu özellikler sayesinde, öğretmenler ve öğrenciler arasındaki iletişim güçlenir. Aynı zamanda, sisteme yüklenen video derslere yorum yapabilme özelliği ile öğrenciler akıllarına takılan tüm soruları öğretmenlere sorabilir.

Vedubox Live ile ihtiyacınız olan kaliteli dijital sınıf ortamını yaratın. Vedubox Live; Zoom, Google Meet ve MS Team gibi üçüncü parti uygulamalara kolayca entegre olur.

Aynı zamanda, hem öğretmenlere hem de öğrencilere esneklik sağlar. Örneğin, Vedubox Live aracılığıyla öğretmenler istedikleri zaman ve istedikleri yerde ders verir. Velilerle ya da öğrencilerle buluşmalar düzenler. Öğrenciler ise internete erişimi olan herhangi bir cihazdan bu derslere kolaylıkla katılabilir.

Online sınavlar, testler, anketler ve ödevler hazırlayın.

Sınavlar ve testler, öğrenmenin önemli bir parçası. Öncelikle, sınırsız sayıda ve çeşitli formatlarda sorular içeren online soru bankanızı oluşturun. Bu sorular boşluk doldurma, sıralama, çoktan seçmeli, yazılı, eşleştirme veya doğru-yanlış gibi değişen formatlarda olabilir.

Hepsi bir arada online eğitim platformları sayesinde, farklı soru kategorileri yaratarak online test ve sınavlar hazırlamak artık çok basit. Vedubox Exam ile sınavlara süpervizör ekleyerek ve web kamera açma zorunluluğu getirerek online sınavlarının güvenilirliğini artırabilirsiniz.

Üstelik Vedubox’un öğrenci portalı ile öğrenme sürecini daha pratik ve verimli hale getirebilirsiniz. Sisteme yüklediğiniz anketler aracılığıyla öğrencilerden geri bildirim alabilirsiniz. Anlık bildirimler sayesinde öğrencileri tüm değişikliklerden haberdar edebilir, öğrenci portalına online ödevler yükleyerek eğitimlerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Kolay yönetim ve takip sisteminin keyfini çıkarın.

Hepsi bir arada online eğitim platformları ile sisteme istediğiniz sayıda kullanıcı eklemek mümkün. Ayrıca sistem içerisindeki kullanıcılara öğretmen, yönetici, öğrenci ve veli gibi farklı roller de atayabilirsiniz.

Bu platformlar, öğrencilerin eğitim modülünde ne kadar ilerlediğini takip etmenizi sağlar. Aynı zamanda test ve sınav sonuçları ile ilgili raporları otomatik olarak sizinle paylaşır. Bu sayede başarılı öğrencilerinize online sertifikalar dahi verebilirsiniz.

Vedubox LMS, online eğitimlerinizi daha verimli ve başarılı kılar. Vedubox LMS eğitim ve içerik yönetimini tek bir sistemde buluşturur.

Okul ve kurslar için neden Vedubox online eğitim platformunu seçmelisiniz?

Vedubox okullar, öğretmenler ve kurslar için en gelişmiş teknolojileri bir araya getiriyor. Farklı sektörlerden yüzlerce kullanıcıya benzersiz bir eğitim deneyimi sunan Vedubox’u daha fazla keşfetmek ister misiniz? 14 gün boyunca ücretsiz deneyin.

Eğitim ve kurslarınızı çok daha geniş kitlelere ulaştırmak için Vedubox satış portalını kullanın. Vedubox, İyzico ve PayPal aracılığıyla eğitimlerinizi satmanıza izin verir ve bu satışlardan komisyon almaz.

7/24 uzman destek ekibimiz sizlere yardımcı olmaya hazır.

Okul ve kurslar için hepsi bir arada online eğitim platformları ihtiyacınız olan her özelliğe tek bir platformda buluşturuyor. Kaliteden ödün vermeden zamandan, emekten ve paradan tasarruf edin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri