Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Paylaş

vedubox.atlassian

Vedubox’ın Rakiplerine Kıyasla Avantajları Neler?

Vedubox Nedir?

Öncelikle kısaca Vedubox’tan bahsedelim. Vedubox, birçok farklı özelliği tek bir platformda toplayan hepsi bir arada öğrenme platformudur. Platform içerisinde online eğitim yönetimi (LMS), soru bankası, test, sınav, e-ticaret, kurumsal portal, canlı eğitim, toplantı, etkinlik yönetimi, Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, oyunlaştırma (gamification) gibi onlarca özellik bütünleşik olarak yer almaktadır. Sistem, kendi belirlediğiniz kurumsal kimliğinize (logo, renkler, görseller ve web adresi) göre özelleştirilebilmektedir. Vedubox’ın sunduğu özellikleri detaylı olarak incelemek için bu adresi ziyaret ederek Vedubox’ın tüm özelliklerine erişebilirsiniz.

Peki Vedubox’ı Seçmenin Avantajları Neler?

Vedubox birçok özelliği tek çatı altında birleştirir. Tüm bu alanlarda tekil ürün çözümleri bulunan birkaç şirketin ürününü kullanmak yerine Vedubox’ı seçmek çok daha avantajlıdır.

Ancak Vedubox’ın tüm avantajları tabii ki bununla sınırlı değil. Vedubox’ın öne çıkan diğer özelliklerini sıralayacak olursak:

 • Hepsi bir arada platform
 • Kullanımı kolay arayüz
 • Gelişmiş canlı eğitim, toplantı takvimi
 • Etkinlik yönetim modülü
 • Zoom entegrasyonu
 • İçerik ekleme ve içerik oluşturma
 • Etkileşimli video oluşturma
 • Gelişmiş soru bankası sınav sistemi
 • E-ticaret entegrasyonu
 • VR, AR, Metaverse içerik sunumu ve entegrasyonu
 • Başka sistemlerle entegrasyon için API
 • CDN altyapısında video yayını
 • Kullanıcı sayısı arttıkça organik olarak büyüyen gelişmiş sunucu, veritabanı ve load balancer altyapısı
 • Gelişmiş sunucu güvenliği
 • Özgün ve ARGE çalışmaları ile sürekli olarak geliştirilen Vedubox teknolojisi

 

Infinity Teknoloji, Enocta, Advancity, Bilgikurdu, Gobito, Edurey ve AnzerA gibi diğer sektör oyuncularından hiçbirinde bu kadar özellik bir arada bulunmuyor. Vedubox’ın yukarıda saydığımız avantajlarından bazılarına daha detaylı göz atalım:

 • Kullanımı Kolay Arayüz

Vedubox, kullanımı inanılmaz kolay bir arayüze sahiptir. Ana menüde ve platformun sol tarafındaki panelde ve navigasyon bölümünde yer alan her şey olabilecek en sade ve en anlaşılır şekilde tasarlanmıştır. Rahatsız edici ve dikkat dağıtıcı hiçbir sekme & ikon bulunmamaktadır. Bu sayede Vedubox’ı tercih eden müşteriler Hi e-learning LMS, Advancity ve Infinity LMS gibi sistemlerden çok daha kapsamlı ancak daha sade ve anlaşılır bir sisteme sahip oluyorlar. Vedubox kullanıcı deneyimi anlamında rakiplerine fark atıyor. 

 • Zoom Entegrasyonu ve Gelişmiş Etkinlik Takvimi

Vedubox bünyesinde Zoom üzerinden geliştirilmiş ve Zoom’da bulunmayan çeşitli özellikler eklenerek daha kapsamlı hale getirilmiş olan Vedubox Live platformu bulunmaktadır. Vedubox Live sayesinde sistemdeki takvime eğitim oturumu atama, atadığınız oturumun süresini ve türünü belirleme, kullanıcılara eğitim saati yaklaştığında otomatik hatırlatıcı SMS gönderme, Vedubox Live üzerinden Zoom oturumunun linkini paylaşma gibi muadil platformlarda bulunmayan özelliklerden faydalanabilirsiniz. Zoom entegrasyonuna paralel olarak Vedubox’ta planlanmış canlı eğitimleri, online oturumları, sınavları ve “Yapılacaklar” başlığı altında oluşturduğunuz etkinlikleri ekleyebileceğiniz gelişmiş bir takvim de bulunuyor.

 • Gelişmiş Soru Bankası ve Sınav Sistemi

Vedubox, rakipsiz bir soru bankası ve sınav sistemine sahiptir. Enocta, Infinity LMS ve Advancity ALMS gibi diğer platformlara göre oldukça gelişmiş özelliklere sahip bu sistemde tüm detaylar düşünüldü. Örneğin çoktan seçmeli, açık uçlu, eşleştirme, doğru yanlış gibi çok farklı türlerde sorular oluşturabilir, bu sorulara çeşitli zorluk seviyeleri atayabilir, çoktan seçmeli sorularda cevap optiği ekleyerek sınav okuma zahmetinden kurtulabilir, soru havuzundan sorulacak soruları zorluk seviyesine göre ayırarak gerçek bilgi ölçümü yapabilir ve daha birçok kolaylıktan faydalanabilirsiniz.

 • VR, AR ve Metaverse İçerik Sunumu ve Entegrasyonu

Son zamanların popüler kavramları hiç şüphesiz VR, AR ve Metaverse. Metaverse sayesinde eğitimlerin sadece sınıflarda ve okullarda, toplantıların ise toplantı salonlarında veya ofislerde gerçekleştiği geleneksel eğitim yaklaşımı rafa kalkıyor. Eğitim sektörü ve kurumsal dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Vedubox, tüm kullanıcılara ve içerik türlerine uyum sağlayabilen esnek ve güncel altyapısıyla günümüzün online eğitim ihtiyaçlarına cevap veriyor. Bu noktada müşterilerine VR, AR ve metaverse altyapısıyla içerik sunumu desteği vererek son teknolojik gelişmelerden yararlanarak eğitimi yöntemlerini çeşitlendirmelerini sağlıyor.

 • E-Ticaret Entegrasyonu

ROI, yani yatırım getirisi şirketler için önemli bir kavramdır. Vedubox hepsi bir arada eğitim platformunun düşük maliyetine karşın sunduğu üstün altyapı ve gelişmiş özelliklerin yanı sıra sistem içerisine entegre e-ticaret platformu da bulunmaktadır. Bu platformda çeşitli eğitimlerinizi ve eğitim kaynaklarınızı satışa çıkararak maliyet avantajınızı en üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Vedubox’ın tüm avantajlarını bu yazıya sığdırmamız mümkün değil. O nedenle isterseniz Vedubox’ın Enocta, Infinity, Advancity, Gobito, Hi e-learning, Uzemsoft, Uzaktan Eğitim Portalı, Bilgikurdu Edurey ve AnzerA gibi muadil sistem sağlayıcılarına göre sağladığı tüm avantajlara bu adresten göz atabilirsiniz.

Vedubox Rakiplerine kıyasla avantajlar

Sonuç

Türkiye’de online eğitim sistemi, LMS, sanal sınıf sistemi konularında faaliyet yürüten birçok şirket bulunmaktadır. Ancak Vedubox’ın muadili sistemler gelişmiş bulut teknolojisi, kullanıcı sayısı ve kullanımına göre otomatik ölçeklenebilen altyapı gibi her zaman erişilebilen destek hizmetlerini Vedubox kadar iyi sunamıyor. Bazı şirketler açık kaynak kodlu uygulamaları sunucuya yükleyip müşteriye göre özelleştirmeler yaparken bazıları ise açık kaynak kodlu uygulamalar üzerine geliştirmeler yapıyor. Vedubox ise tamamen özgün bir şekilde sıfırdan geliştirilmiş ve ARGE çalışmalarıyla sürekli yeni özelliklerin eklendiği, gelişmiş bir yerli platformdur. Vedubox yukarıda sıralanan özellikleriyle ve yüksek teknoloji altyapı, sistem özellikleri ve faydalarından dolayı muadillerinden oldukça üstündür. Dolayısıyla ihtiyaçlarınızı karşılayacak, sizi gelecekte de yalnız bırakmayacak güvenilir bir çözümdür.

Türkiye’nin lider hepsi bir arada online eğitim, LMS platformu olan Vedubox’ı denemek için vedubox demo talep ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca online eğitim hakkında faydalı içerikler paylaştığımız blogumuza da vedubox blog ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri