Linkedin

Vedubox

2024 Capterra Fiyat Değer Raporuna Göre En İyi LMS Yazılımlarından biri Vedubox!

Paylaş

PT egitim teknolojileri zirvesi 1024x388 1

IK ve Eğitim Teknolojileri Etkinlikleri – Türkiye

IK ve eğitim teknolojileri etkinlikleri sektöre dair son gelişmeleri öğrenmek ve network genişletmek için tüm profesyonellere önemli fırsatlar sunuyor.

COVID19’un etkisi ile eğitimde dijitalleşme ve yeni uygulamalarının kullanımı artıyor. Bunun yanında eğitime yatırım oranları da hızla yükseliyor. Bu hızlı değişen ve gelişen eğitim teknolojilerini takip etmek ise çağımızın önemli gerekliliklerinden biri haline geldi.

Bu sebeple sizlere en güncel ve mutlaka takip etmeniz gereken IK ve Eğitim Teknolojileri etkinliklerini sunacağımız bir liste hazırladık. 

Eğitim Teknolojileri Zirvesi

Eğitim Teknolojileri Zirvesi (Edtech Summit), alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacıların yer aldığı en güncel atölyeler, paneller ve çalıştaylara ev sahipliği yapıyor.

Eğitim Teknolojileri Zirvesi Koordinatörü Dr. Işıl Boy Ergül 9.su yapılacak Edtech Summit’in ilham kaynağının doğa olduğunu söylüyor: “Gördüğümüz her yer, okuduğumuz her kitap, katıldığımız her etkinlik yolumuzu belirliyor“.

Eğitim sektöründeki hızlı değişimi yakalamak ve yönetmek, eğitim aracılığıyla toplumsal dönüşümün yolunu inşa etmek için ise iş dünyası, eğitim, ve medya alanlarından herkesi Edtech Summit’te buluşmaya çağırıyorlar. 

Özetle, bu zirvenin amacı katılanları,

 • eğitimde yeni metotlar hakkında bilgilendirmek,
 • teknolojik gelişmelerden haberdar etmek,
 • eğitim teknolojisi alanındaki çeşitli uygulamaları ilk elden deneyimlemelerini sağlamak. 

 

ETZ, katılımcılara beraber üretmek ve yaratıcı diyaloglar kurmak için bir alan açmayı hedef alıyor.  

Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde konuşulan bazı konulara örnekler şöyle;

 • Sürdürülebilir İnovasyon
 • Dijital Dünyada Liderlik
 • Eğitimde Kullanılan ve İlham Veren Teknolojiler
 • Bulut Bilişim
 • Yeni Nesil Öğrenme Ortamları
 • İçerik Oluşturma ve daha fazlası.     

MCT Zirveleri: İnsan Kaynakları Zirvesi ve Eğitimin Geleceği Zirvesi 

25 senelik geçmişleriyle MCT Zirveleri sektöre dair son gelişmeleri ve değişiklikleri tanıtıyor. Aynı zamanda geleceğe dair öngörülerin paylaşılmasına alan açar. 

Management Center Turkey (MCT), Organizasyonel Gelişim ve İnsan Kaynakları çerçevesinde danışmanlık hizmeti sağlıyor. Buna ek olarak eğitim, kolaylaştırıcılık, liderlik konferansları ve uluslararası liderlik eğitimleri düzenliyor. 

MCT’nin düzenlediği IK ve eğitim teknolojileri etkinliklerinden biri HR Summit. Öncelikle etkinlik, dijital alana dair bol içeriklere ve çok yetkin bir konuşmacı ve katılımcı kadrosuna sahip. Bu zirvenin iddiası, tek sıkıntınızın hangi konuşmayı dinlemek istediğinizi seçememek olacağı.

HR Summit’teki konuşma başlıklarından size sunmak üzere seçtiklerimiz şöyle;

 • Geleceğe Bugünden Bakış: Yeni bir manifesto
 • Post-pandemi Döneminde IK’nın Dönüşümü
 • Dijital Öğrenme Tasarımı
 • Stratejinin Amacı- Stratejideki Neden
 • Metaverse’in Dili
 • Liderlik Sınır Tanımaz

MCT’nin bir diğer bir etkinliği ise Eğitimin Geleceği Zirvesi. “Bireylerin Gelişimi ve Kurumların Dönüşümü için Teknoloji” sloganı ile yoluna devam ediyor. MCT, kurumsal eğitimlerinde eğitim teknolojilerinden yararlanan şirketlere deneyimlerini paylaşabilecekleri bir alan sunuyor.

Ayrıca, uzaktan eğitim yaklaşımları, dijital araçlar, teknolojiyle yönetici gelişimi ve dijital odaklı eğitim tasarımları gibi pek çok konuda uzman kişilerin bilgilerinden faydalanabileceğiniz zirveye insan kaynakları ve eğitim yönetimi profesyonellerinin katılımını bekliyorlar.

Üstelik, MCT kendi sayfasında konferansların canlı kayıtlarını da erişime sunuyor.

GESS Turkey & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi

Eğitim sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getirmeyi amaçlayan teknoloji, bilgi ve ticaret platformu GESS Türkiye & Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi, listemizdeki bir diğer IK ve eğitim teknolojileri etkinliği.

GESS Turkey, eğitim teknolojileri ve çözümleri sektöründeki tüm yenilikleri yakından takip edebilirsiniz. Ayrıca, en yeni ve hızlı ürün, teknoloji, hizmet ve uygulamaları iş başında görebilirsiniz. 

Aynı zamanda çok çeşitli yerlerden ve iş geçmişlerinden gelen geniş katılımcı ağı sayesinde yerli ve yabancı profesyonel alıcılar, devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri, sahipleri, yatırımcıları ve satın alma kararlarında yetkili yöneticiler ve tedarikçilerle bir arada olabileceğiniz bir ortam yaratılıyor.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ve KOSGEB’in desteklediği GESS Turkey kapsamında İstanbul’da gerçekleşen Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ndeki ilginç başlıklardan bazıları şöyle: 

IDC CIO Summit

IDC CIO Summit alanında yetkin IDC analistleri ve Enformasyon Teknolojileri (IT) uzmanlarını zirveye çağırıyor.

IDC (International Data Corporation) 1964’ten beri hizmet vermekte olan, dünya genelinde 1.200’den fazla analistin yer aldığı ve 110’dan fazla ülkede çalışmalarını sürdüren bir teknoloji, veri ve pazarlama şirketi. Bilgi teknolojileri, telekomünikasyon, tüketici teknolojisi ve pazarları ile pazar istihbaratı gibi konularda hem danışmanlık hizmeti sağlıyor. Aynı zamanda önde gelen etkinlikler ve zirvelere ev sahipliği yapıyor.

Her şeyden önce her yıl düzenlenen IDC CIO Summit ise, birbirinden farklı panel, sunum ve tartışmaya alan açıyor. Yeni eğitim teknolojilerini uygulamalı olarak deneyimlemenizi sağlıyor. Mevcut piyasa durumunu analiz edebileceğiniz, en son teknolojik yenilikleri yakından görebileceğiniz ve kurumunuzu geliştirmek amaçlı stratejiler hakkında bilgi alabileceğiniz bir alan kurmayı amaçlıyor.

Etkinliğin üzerinde durduğu bazı konu başlıkları şöyle;

 • Entegre DX Stratejileri ve Yol Haritaları
 • Dijital Şirket Kültürünü Geliştirmek
 • Akıllı Otomasyon
 • Bulut Yönetimi
 • Siber Güvenlik
 • Dijital Liderlikte Öncelikler ve daha fazlası.

Bilişim Zirvesi – ICT Summit

Bilişim Zirvesi – ICT Summit etkinliği iş dünyasını, siyasileri, akademisyenleri, girişimcileri ve yatırımcıları bilişim dünyası uzmanları ile bir araya getiriyor.

Şirket bir BTHABER ŞİRKETLER GRUBU üyesi. Bu nedenle, bilişim sektöründe gündemi oluşturan paydaşlardan biri olma ve sektörü ileri taşıma hedeflerini üstleniyor.

Bu misyonla yola çıkan Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi farklı etkinlikler ve platformlar yaratarak; 

 • bilişim teknolojilerinin diğer sektörler tarafından da kavranmasını,
 • hızlı gelişen teknolojilerin iş dünyasında özümsenmesini,
 • üretkenliğin ve verimliliğin artırılmasına yönelik projeleri kolaylaştırmayı,
 • farklı coğrafi noktalarda teknolojik gelişimlere dair farkındalığın ve etkileşimin artmasını amaçlar.  

2000 yılından bu yana her yıl gerçekleştirilmekte olan uluslararası Bilişim Zirvesi, enternasyonel yapısı, köklü geçmişi, ve zengin içerikleri sayesinde bu alandaki önde gelen paylaşım noktalarından biri olmayı başardı. 

Sunumlar, konferanslar, sergi ve fuaye alanları, eğitim seminerleri, paneller, kullanıcı deneyimleri gibi pek çok farklı tarzda etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Özetle, herkese hitap etmeyi amaçlayan Bilişim Zirvesi’nde rastlayabileceğiniz bazı konuşma başlıkları şöyle; 

 • Büyük Veri ve Analitik Teknolojileri 
 • Bulut Çözümleri 
 • Akıllı Güvenlik 
 • Kurumsal Dönüşüm 
 • CIO Turkey ve Dijital Dönüşüm

Son olarak, içeriklerine, yeterliliklerine, katılımcı memnuniyetine ve popülerliklerine bakarak Türkiye’deki önemli IK ve Eğitim Teknolojileri etkinliklerinin listesini hazırladık. Gelişen dünyamızda değişen ve gittikçe önem kazanan edtech ve HR sektörlerini bu etkinlikler sayesinde kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler

En Yeni Yazılar

Başarı Hikayeleri